Ilacprospektusu.com - İlaç Prospektüsü
Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Gayaben 150 Ml Şurup

Solunum Sistemi » Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları » Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Soğuk algınlığı, gripal enfeksiyonlar ve allerji gibi nedenlerle boğaz ve bronşların tahrişine bağlı öksürüklerin hafifletilmesi ve semptomatik tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Antihistaminiklere karşı aşırı duyarlı olanlarda ve 3 aydan küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

İlacın kullanımına karşın öksürüğün geçmediği durumlarda hekime başvurulmalıdır. Şurup antihistaminik etkisi nedeniyle uyuşukluk, uyuklama hali ve refleks kaybına neden olabileceğinden tehlikeli makina ve motorlu araç kullanımı, yüksek yerlerde çalışmak gibi durumlarda dikkatli kullanılmalıdır. Bu gibi işlerde çalışılması durumunda kullanılmamalıdır. Şurupla birlikte sedatifler, hipnotikler başka antihistaminikli ilaçlar veya alkol depresan etkiyi artıracağından kullanılmamalıdır. Bileşiminde bulunan tartarazin nedeniyle duyarlılık reaksiyonları oluşabilir. 1 yaşından küçük çocuklarda dikkatli kullanılmalıdır. Nöbet türü hastalığı olan bebek ve çocuklar (epilepsi gibi) ilaç kullanımı süresince yakından izlenmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Antihistaminikler bazı kişilerde uyuşukluk, uyuklama, baş dönmesi, ağız kuruluğu yapabilir.



İlaç etkileşimleri:

Bildirilmemiştir.

Kullanım şekli ve dozu:

12 yaşın üzerinde ve erişkinlerde 4-6 saat ara ile günde 3-6 defa 10-20 ml (1-2 ölçek) dozunda uygulanmalıdır. Günlük doz 120 ml'yi (12 ölçek) aşmamalıdır. 6-12 yaş arası çocuklarda 4-6 saat ara ile günde 3-6 defa 5-10 ml (1/2-1 ölçek) dozunda uygulanmalıdır. Günlük doz 60 ml'yi (6 ölçek) aşmamalıdır. 2-6 yaş arası çocuklarda 4-6 saat ara ile günde 3-6 defa 2.5-5 ml (1/4-1/2 ölçek) dozunda uygulanmalıdır. Günlük doz 30 ml'yi (3 ölçek) aşmamalıdır.

Gayaben 150 Ml Şurup Eşdeğerleri

Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:27.03.2014)

Gayaben 150 Ml Şurup

İlaç Fotoğrafı: Gayaben 150 Ml Şurup

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Difenhidramin Hcl + Guaifenesin + Karbetapentan + Potasyum Sulfogayakolat


Barkod Numarası: 8699569570035

İlaç Fiyatı: 3,1 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosu

Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2014 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.