Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Kurtsan İlaçları A.Ş.

Kurtsan İlaçları A.Ş. LogosuNiyazi Kurtsan 1925 yılında Gümülcine'de doğar. II. Dünya Savaşı sırasında Türkiye'ye iltica eden Kurtsan ailesi, Manisa'nın Akhisar ilçesine, sonra da İzmir'e yerleşir. Niyazi Kurtsan devlet bursu ile önce Afyon Lisesi'nde yatılı okur. Yine devlet bursu ile İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni bitirir. Resim sanatına tutkun olan Niyazi Kurtsan, Eczacılık Fakültesi'nde öğrenciyken bir yandan da Güzel Sanatlar Akademisi'nde ressam Cemal Tollu'nun atölyesine devam eder.

Niyazi Kurtsan Eczacılık Fakültesi'nde okuduğu yıllarda özel laboratuvarlarda çalıştığı için bu dünyaya aşinadır. Hocapaşa'daki Alev Laboratuvarında ürettiği tentürdiyot, kolonya, nasır yakısı gibi ürünleri ilaç depoları aracılığıyla piyasaya sürer.

İlk eczanesini (Güneş Eczanesi) Kocamustafapaşa'da açar. 1965 yılında Sirkeci'deki Muhsinzade Mehmetpaşa Vakfı'na ait tarihi bir binadaki ecza deposunun ''kiracılık hakkı''nı devralır ve ''eczane'' olarak değerlendirir.

1969 yılında eşi Meral Hanım, Sirkeci'deki Büyük Eczane'nin sorumluluğunu üstlenir. Böylelikle kendisi de ''atılımdan atılıma'' koşabilme esnekliği kazanmış, işini sürekli büyütebilmiştir.

Niyazi Beyin ''bitkisel ilaçlar'' konusuna ilgisinin kökleri Rumeli günlerine, çocukluğun bıraktığı izlere uzanır. Dedesinin doğal bitkilerden yaptığı halk ilacının kendisi üzerindeki iyileştirici etksini unutamaz.

Yıl 1980. ''Otacı'' markasına açılan yolda ilk belirgin adım, ''boğaz pastili'' üretimiyle atılır.

Okamentol pastil üretimini başka ürünler izler. Zaman içinde ''Otacı'' şapkası altında geniş bir ürün ailesi oluşacaktır. Otacı, sonrasında diyet ürünlerle yoluna devam eder.

1982'de Sirkeci'deki laboratuvar dar gelmeye başlar. Bunun üzerine kendi fabrikalarını yapmak üzere, Merter'de bir arsa alırlar. 1985 yılında Merter'deki fabrikaya taşınırlar.

1989 yılında hastane malzemeleri konusunda uzmanlaşmış bir Alman kuruluşuyla gerçekleştirilen işbirliği, Bandırma'da 80 dönüm arazi üstünde 5000 metrekare alana sahip yeni bir fabrikanın yapılması ile sonuçlanır.

1990'lı yıllar, Kurtsan grubu için farklı şirketlerden oluşan ve profesyonel iş bölümüne dayalı bir yapıyı getirir. 2000'den sonrası ise Kurtsan grubunun ''geleceğe hazırlanışı''nda bir başka dönüm noktasıdır.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Keresteciler Sanayi Sit.Kasım Sk.N:63 Merter - İSTANBUL
Telefon: (212) 507 04 00
Fax: (212) 506 91 38
Email: bilgi(at)kurtsan.com

»KURTSAN İLAÇLARI A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2023 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.