Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Schering Alman İlaç ve Ecza Tic. Ltd. Şti.

Schering Alman İlaç ve Ecza Tic. Ltd. Şti. LogosuSCHERING ismi 1851'de Berlin'de "Yeşil Eczane"yi açan kimyager Ernst Schering'e uzanır. Daha sonraları ürünlerinin başarısı SCHERING'i (1824 - 1889 ) Berlin'de kimyasal ve farmasötik üretim yerleri kurmaya yöneltir. 1871'de SCHERING'in fabrikası, yönetim kurulu başkanının kendisi olduğu halka açık limited şirkete dönüşür. Daha sonraki yıllarda uluslararası ticaret başlar ve SCHERING ürünleri pek çok ülkeye ihraç edilir. 1889'da Ernst Schering'in ölümünden sonrada şirket yurtdışında acentalar açmaya devam eder ve 1901'de galvanoteknik alanına girer.

1905'de Almanya dışında ilk üretim Rusya temsilciliğinde başlar. Bunu yurtdışında diğer fabrikalar takip eder. Sürekli bilimsel ve teknik gelişmeyi hedefleyen şirket 20'li yıllarda kimyasal zirai ürünler, hormon ve röntgen kontrast madde araştırmalarına yönelir.

Şirket 1937'de ismini "SCHERING Aktiengesellschaft" olarak değiştirir. Her iki dünya savaşı, fabrikaların yıkılması ve kapatılması, yurtdışı temsilciliklerin tasfiye edilmesi ve el konulmasına bağlı olarak büyük kayıplara neden olsa da, şirket takip eden yıllarda sistemli yeniden yapılanma ve yenilenme ile yurtdışı ticareti yeniden kurmayı başarır.

1971'de SCHERING AG'nin 100. kuruluş yıldönümü kutlanırken, dünya çapında varlığını 33 ülkede temsilci şirketler ve 16.000 çalışanı ile sağlamlaştırmıştır. 90'larda SCHERING daha fazla ilaç sektörüne konsantre olur ve Doğum Kontrol, Diagnostik, Kardiovasküler & Merkezi Sinir Sistemi ve Onkoloji & Dermatoloji olmak üzere 4 Stratejik İş Birimi oluşturulur. 1992'de spesifik pazarlarda yenilik getiren ürünler ile sadece ilaç şirketi olarak küresel faaliyet göstermek amacı için stratejik toplu planlama, ilerki yıllarda endüstriyel kimyasallar & doğal maddeler ve galvanoteknik bölümlerinin tasfiye edilmesi ile sonuçlanır. 1994'de zirai kimyasallar alanında Hoechst AG ile yapılan birleşme, dünya çapında faaliyet gösteren AgrEvo GmbH'ın kurulmasına yol açar.

Dış araştırma potansiyelini arttırmaya yönelik çabalar 1991'de bioteknik firma CODON'un ve TRITON BIOSCIENCES Inc; USA'nın büyük kısmının ve 1995'de kontrast maddeler için üretilen enjeksiyon sistemlerinde pazar lideri konumunda ki Medrad Inc; USA'nın alınması ile sonuçlandır. 125. Kuruluş yıldönümü olan 1996'da SCHERING Finlandiya şirketi Leiras Oy'u ve Jenapharm'nın hisselerinin büyük kısmını satın alır. Aynı yıl SCHERING Grubu 100'den fazla ülkede büro ve temsilcilikleri ile, toplam 21.145 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 1999 yılında, radyofarmasötik ürünler alanında spesyalize Amerikan Şirketi Diatide, Inc.'in ve 2000 yılında nükleer tıp alanda faaliyet gösteren Fransız ORIS/CIS Bio International'ın alınmasıyla SCHERING AG yeni bir stratejik alana daha adım atmıştır.

C Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Nuh Kuyusu Cd.N:10 Vizyon İş Mrk.K:1-2-3 Zeynepkamil, Üsküdar - İSTANBUL
Telefon: (216) 531 21 00
Fax: (216) 531 21 04
Email: info(at)schering.com.tr

»SCHERİNG ALMAN İLAÇ VE ECZA TİC. LTD. ŞTİ. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2023 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.