Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Teka Teknik Cihazlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Teka Teknik Cihazlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosu1971 yılında kurulan şirketin birincil amacı hammadde ve ara ürünleri temin ederek ülkedeki ilaç sektörüne hizmet etmekti. Sağlam bir mali yapı ile Teka hızla yerel şirketlerin finansmanı işine soyundu ve kısa bir zaman içinde aynı zamanda tekstil, deri ve gıda sektörleri için kimyasal ürünler tedarik eden çeşitli başka işletmelere ayrıldı.

1980 yılında şirket iş alanları arasına göz-bakım bölümünü de ekledi. Önce Bausch & Lomb, sonra Wesley&Jessen ve Luxottica ile ortaklık kuran Teka, Türkiye pazarında kontak lenslerin ve aynı zamanda güneş gözlüklerinin (Ray Ban, Armani, Persol vb.) tek distribütörü haline geldi.Her iki ürün dalında da %60'ın üzerinde bir Pazar payını daima koruyan Teka bu işletmeleri 1995 yılında Bausch & Lomb, 1999 yılında ise Novartis (Novartis Wesley & Jessen firmasını satın alarak bünyesindeki Ciba Vision şubesine entegre etti) firmalarının ülkede kurulan yan kuruluşlarına devretti.

Geçen 30 sene zarfında Teka ilaç piyasasında derin bir uzmanlık geliştirdi. Sandoz, Roche, Bayer, Pfizer, Eczacıbaşı gibi firmalarla çalışan yönetimi bu sektörde 100 yılı aşkın bir süreye yayılan birleşik bir çalışma deneyimine sahiptir. Sonuç olarak Teka ülkedeki ilaçtan sorumlu yetkili makamlar ve aynı zamanda sektörün önde gelen liderleri ile kapsamlı ilişkiler geliştirmiş bulunmaktadır.

P Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Altan Erbulak Sk. No: 3 Mecidiyeköy - İSTANBUL
Telefon: (212) 274 51 24
Fax: (212) 272 15 68
Email: info(at)tekateknik.com.tr
Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.