Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Yenişehir Laboratuvarı Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.

Yenişehir Laboratuvarı Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. LogosuYenişehir Laboratuarı 1975 senesinde kurulmuştur.
Ülkemizde bir ilk olan Baryum Sülfat'ı süspansiyon olarak üretip, RX 240 ile aktivitelerine başlamıştır.

Yenişehir Laboratuarı radyolojik ve gastro enterolojik ürünler üzerinde yoğunlaşan araştırma ve geliştirme çalışmalarından sonra içimi çok zor olan hint yağının yerine XM'i (pürgatif ve laksatif), 2 kat daha güçlü etkiye sahip XM-Diet'i (şeker hastalarında da kullanılabilen formülü) ve 8T Enema (su bazlı lavman) serisini çıkarmıştır. 2010 itibari ile de BT'nin oral formülleri de piyasaya sunacaktır. İkinci etapta yapılan bu ürünler aynı zamanda dahiliye, jinekoloji ve tüm cerrahi alanlarında çok yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Baryum sülfat içeren ürünler ailesine, tek ve çift kontrast kolon grafilerlnin en iyi şekilde incelenmesini sağlayabilen, rektal set'ini de içeren, RX 960 mi setli (%100) katılmış, son senelerde de çift kontrast film çekebilmek için R.X H.D. (% 250) ve midenin pililerini açmak amacıyla kullanılan Gaz granül adlı preparatların ruhsatları da alınmıştır.

1975'te, RX ile aynı zamanda, Enflucide (Naphazoline) burun damlasını piyasaya çıkartan Yenişehir Laboratuarı, bu konuda da yapmış olduğu araştırma ve gelîştirm* çalışmaları sonucunda, Ksilometazolln içeren Naze ve onun pediatrik versiyonu olar Naze Pediatrik'i de ürünlerine katmış ve bunlarla KBB ve pediatri dallarında da söz sahibi olmuştur.

İlaç üzerinde çalışmalar sürerken, bu ilaçların verilmesini kolaylaştırmak üzere medikaller üzerinde de çalışılmış ve RX 960'ın rahat bir şekilde kullanılabilmesini sağlayan R-X kolon seti adı altında, Baryum Sülfat Kolon Setleri dizayn edilmiş ve piyasaya sunulmuştur. Bu setler aynı zamanda lavman amaçlı da kullanılmaktadır.
Bunun yanında, gastroskopik incelemelerde kullanılmak üzere, Praged adı altında kauçuk o-ring içeren medîkal'de piyasaya sunulmuştur.

Bugün Yenişehir Laboratuarı ailemiz 17 preparat'ı, 3 ayrı medikal'i ve 45 kişilik personeli ile insan sağlığı alanındaki hizmetlerine devam etmektedir.

B Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Plevne Cd. Sırma İşhanı K. 1 No: 101/1 Gülseren - ANKARA
Telefon: (312) 349 21 80
Fax: (312) 349 35 09
Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2023 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.