Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Dr. F. Frik İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Dr. F. Frik İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. LogosuDR. F. FRİK İLAÇ A.Ş.' nin temelleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk hekimlerinden olan Dr. FERİDUN FRİK tarafından atılmıştır. Dr. FERİDUN FRİK; 1929 yılından başlayarak uzun yıllar Alman Bayer İlaç Fabrikası'nın İlmi Şubesi'nde Direktör olarak görev yapmış, 1948 yılında Dr. F. FRİK İLAÇ şirketini kurarak 1958 yılına kadar Bayer'in beşeri, veteriner, ziraat ve dişçilik ilaçlarının Türkiye Temsilciliği'ni üstlenmiştir.

Bugün tamamı Bayer'de bulunan Birleşik Alman İlaç Fabrikaları, Dr. FERİDUN FRİK'in ortaklığı ile kurulmuştur. Dr. FERİDUN FRİK; 1958 yılından sonraki dönemlerde Smith Kline & French, Kali-Chemie ve Latema firmaları ile lisans anlaşmaları yapmıştır.

Üretimini, Türk ilaç fabrikalarının açık kapasitelerine yaptıran DR. F. FRİK İLAÇ, 29 Kasım 1968'de Limited Şirket ve 1 Temmuz 2004'te Anonim Şirket unvanları ile idari yapısını ve ürün portföyünü sürekli geliştirmektedir.

Dr. FERİDUN FRİK'in 1925 yılında yayınlamaya başladığı Türkiye Cumhuriyeti'nin en eski tıp dergisi DİRİM, kuruluşundan bu yana Türk doktorlarının ve Türk tıbbının hizmetinde olmaya devam etmektedir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Aydınevler Mh.Sanayi Cd.N:22 Küçükyalı - İSTANBUL
Telefon: (216) 388 32 75
Fax: (216) 417 10 06
Email: frik(at)frik.com.tr
Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.