Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Eczacıbaşı Shire Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş

Eczacıbaşı Shire Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş LogosuEczacıbaşı Baxalta Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri'nin 22 yıllık ortağı olan Baxter'in, Biyolojik Ürünler Bölümü'nün Baxalta çatısı altında ayrı bir şirket olarak yapılandırması sonrasında, 1 Şubat 2016 tarihinde %50-50 ortaklık yapısıyla kuruldu. Haziran 2016'da Baxalta'nın Shire tarafından satın alınmasıyla, Eczacıbaşı-Baxalta Sağlık Ürünleri Ortaklığı, Ocak 2017 sonu itibariyle, Eczacıbaşı Shire Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak faaliyet gösteriyor.

32 milyar ABD doları değerinde nakit ve öz sermaye devri yoluyla gerçekleşen Shire Baxalta birleşmesiyle, nadir hastalıklar ve özel uzmanlık gerektiren hastalıklar alanında lider küresel biyoteknoloji şirketi doğdu.

100'den fazla ülkede, 22 bin çalışanıyla, ihtiyaçları karşılanamamış hastalara hizmet veren Shire; hematoloji, immünoloji, nörolojik bilim, lizozomal depo hastalıkları (LDH), gastrointestinal, dahili, endokrin ve herediter anjiyoödem (HAÖ) ana tedavi alanlarında sınıfının en iyisi ürünleriyle lider konumda bulunurken, onkoloji ve oftalmoloji alanlarında büyümesini sürdürüyor. Eczacbaşı Shire ise, Türkiye'de nadir hastalıklar ve immünoloji ve hematoloji alanlarında uzmanlaşmış ürünler sunuyor.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

River Plaza, Büyükdere Cad. Bahar Sok.
No:13 Kat:24, Levent - İstanbul
Telefon: (212) 401 82 00
Fax: (212) 401 83 99
Email: bilgi.turkiye(at)shire.com
Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.