Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş. LogosuYüz yılı aşkın bir süre önce küçük bir tahlilhanede başlayan İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayii Türk A.Ş.'nin hikayesi aynı zamanda Türk İlaç Sektörünün endüstrileşme sürecine de ışık tutar.

İE Ulagay, 1903 yılında tıbbi analizlerin yapıldığı küçük bir laboratuvar olarak kuruldu. Başlangıçta tıbbi tahlillerin, kimyasal ve besin analizlerinin yürütüldüğü bu küçük laboratuvar, Gedikpaşa'da “Kimyager Doktor İbrahim Etem Laboratuvarı” adıyla faaliyetlerini sürdürdü.

1909 Türkiye'de ilk defa vitamin ve hormon preperatlarının üretilmesiyle laboratuvar "ilaç üretim tesisi” statüsü kazanmış oldu. Bu tarihten itibaren İE Ulagay yenilikçi ürün, tedavi ve bilimsel metodları Türk sağlık sektörüne kazandırmayı temel prensip olarak kabul eden bir şirket olarak çalışmalarına devam etti.

1924 Laboratuvarın adı “Doktor İbrahim Etem Kimyaevi” olarak değiştirildi ve üretim alanı Çemberlitaş'a taşındı.

1934 Tablet, ampul, şurup gibi farmasötik formlar ve bazı veteriner ürünleriyle ilgili seri üretime başlandı.

1948 “Üretimde kontrol esastır” ilkesi ile kurulan yeni biyoloji kontrol laboratuvarında sürdürülen çalışmalar sonucu, ülkemizde ilk defa 1950 yılında kalsiyum çözeltisinin stabilizasyonu ve depirojenizasyonu konusunda başarılı adımlar atılarak, yapılan yayınlarla pirojen maddenin insan sağlığı üzerindeki etkileri Türk Tıp çevrelerine anlatıldı.

1955 İE Ulagay faaliyetlerine halen devam ettiği Topkapı tesislerine taşınmış ve bir Amerikan şirketi ile yapılan know-how anlaşması sayesinde Türkiye'de ilk yerli antibiyotik üretimine başlamıştır.

2001 Hisselerinin büyük çoğunluğu İtalya'nın en büyük ve Avrupa'nın en önemli ilaç şirketlerinden MENARINI Group tarafından satın alınan IE Ulagay, Türkiye'nin ilk ve tek Türk-İtalyan ortaklığı ilaç şirketi olarak, Kimyager Dr. İbrahim Etem'in başlattığı yüz yılı aşkın yolculuğuna daha dinamik ve daha güçlü olarak devam etmektedir.

% Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Davutpaşa Cd. No: 12 Topkapı - İSTANBUL
Telefon: (212) 467 11 11
Fax: (212) 467 12 12
Email: saltin(at)ieulagay.com.tr

»İBRAHİM ETEM ULAGAY İLAÇ SANAYİ TÜRK A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.