Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Medicold 100 Ml Şurup

Solunum Sistemi » Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları » Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları

Formülü:

Paracetamol,160 mg
Pseudoephedrine HCl, 15 mg
Chlorpheniramine maleate, 1 mg/5 ml

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Grip ve soğuk algınlığı gibi durumlarda ortaya çıkan; ateş, burun tıkanıklığı, kırıklık hissi,minör kas ağrıları ve genizde kaşıntı gibi semptomların giderilmesinde.

Kontrendikasyonları:

Ciddi hipertansiyon olanlarda, MAO inhibitörü kullananlarda ve ciddi koroner sorunları olanlarda.

Uyarılar/Önlemler:

Aşırı dozda hepatik toksisiteye neden olabilir. Ağrı kesici olarak 5 günden ve ateş düşürücü olarak 3 günden fazla kullanılmamalıdır. Sinirlilik, baş dönmesi ve uykusuzluk görülürse ilaç alımı durdurulmalıdır.Karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer fonksiyon bozukluğu, anemi, hipertansiyon, dar açılı glokom,prostat hipertrofisi,üriner retansiyon ve piloroduodenal obstrüksiyon hallerinde dikkatle kullanılmalıdır. Kronik bronşit, glokom,kalp hastalığı, hipertansiyon,tiroid ve diyabeti olanlarla sedatif ve trankilizan alan çocuklarda önerilmez.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Bulantı, kusma, gastrik şikayetler, pankreatit, hematolojik bozukluklar, cilt kızarıklığı, döküntü, uyku hali, tremor,eksitasyon ve idrar retansiyonu gibi.

İlaç etkileşimleri:

Alkollü içecekler,sedatif ve trankilizanlarla birlikte kullanılmamalıdır.Hepatik enzimleri indükleyen hepatotoksik ilaçlarla birlikte kullanımı hepatotoksisite riskini arttırır. Oral antikoagülanların etkisini arttırabilir. Siklopropan, halotan vb. halojenli anesteziklerle ameliyata girenlerde kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

4-11 ay arası çocuklarda 1/2 ölçek, 1-2 yaş arası çocuklarda 3/4 ölçek, 2-3 yaş arası çocuklarda 1 ölçek, 4-5 yaş arası çocuklarda 1.5 ölçek, 6-8 yaş arası çocuklarda 2 ölçek, 9-10 yaş arası çocuklarda 2.5 ölçek ve 11-12 yaş arası çocuklarda 3 ölçek kullanılır.Bu dozlar her 4-6 saatte bir tekrarlanır.24 saatte 4'den fazla doz kullanılmamalıdır.

Üretici Firma:

Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.
Telefon: (216) 492 57 08
Email: info@kocakilac.com

Medicold 100 Ml Şurup Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Medicold 100 Ml Şurup

İlaç Fotoğrafı: Medicold 100 Ml Şurup

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Parasetamol + Klorfeniramin Maleat + Psodoefedrin Hcl


Barkod Numarası: 8699828570028

İlaç Fiyatı: 4,42 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş. Logosu

Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.

Gazi Cd. No: 64-66 Bağlarbaşı, Üsküdar - İSTANBUL
Telefon: (216) 492 57 08
Email: info@kocakilac.com

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.