Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Voltaren 50 Mg 20 Tablet

Kas İskelet Sistemi » Antienflamatuar ve Antiromatikler » Non-steroid » Asetik Asit Türevi İlaçlar » Diklofenak

Formülü:

1 gram Voltaren Emulgel'de aktif madde olarak 11.6 mg diklofenak dietilamonyum (10 mg diklofenak sodyuma eşdeğer) ve diğer yardımcı maddeler yanında izopropil alkol, propilen glikol ve parfüm krem 45 bulunur. Sıvağı, izopropil alkol ve propilen glikol içeren sulu jel içinde yağlı bir emülsiyondur.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

- Burkulma, ezilme, incinme gibi tendonların, ligamentlerin, kasların ve eklemlerin travma sonrası enflamasyonu; -Tendovajinit, bursit ve omuz-el sendromu gibi yumuşak doku romatizmasının lokalize şekilleri; - Dejeneratif romatizmanın lokalize şekilleri. Örneğin; periferik eklemler ve vertebral kolonda osteoartroz.

Kontrendikasyonları:

Diklofenaka, propilen glikole, izopropil alkole veya diğer yardımcı maddelere karşı bilinen aşırı duyarlığı olan kişilerde kullanılmamalıdır. Voltaren Emulgel ayrıca, asetilsalisilik asit veya diğer non-steroidal antienflamatuvar ilaçlar tarafından astım atakları, ürtikerleri veya akut nezleleri alevlendirilen hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Diklofenak topikal olarak uygulandığında sistemik yan etkilerin görülme olasılığı, oral diklofenak tedavisinde görülen yan etkilerin sıklığından daha azdır. Bununla beraber, Voltaren Emulgel, oldukça geniş deri alanlarına ve uzunca bir süre uygulandığında sistemik yan etki olasılığı bertaraf edilemez. Bu şekilde uygulama düşünüldüğünde Voltaren ürün bilgisine başvurulmalıdır. Voltaren Emulgel sadece zedelenmemiş ve sağlıklı deri üzerine sürülmelidir (açık yaralara sürülmez). Gözlerle veya mukoz membranlarla temas ettirilmemelidir. Ağızdan alınmamalıdır. Hamilelik ve Emzirme : Hamilelik kategorisi: B' dir. Voltaren Emulgel ile hamile kadınlar üzerinde yeterli deneyim olmadığından, preparatın hamilelerde kullanılması önerilmemektedir. Emziren annelerin sütünde aktif maddenin ölçülebilir miktarlarının bulunması beklenmez. Bununla beraber, emzirenlerde Voltaren Emulgel kullanımı ile ilgili herhangi bir deneyim bulunmamaktadır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Lokal reaksiyonlar : Bazen alerjik veya alerjik olmayan kontakt dermatit (kaşıntı, ciltte kızarıklık, ödem, papül, vezikül, bül veya derinin pullanması gibi semptomlar ve belirtiler gösteren). Sistemik reaksiyonlar : Çok ender olarak jeneralize deri döküntüleri; aşırı duyarlık reaksiyonları (örneğin; astmatik atak, anjioödem); ışığa duyarlık reaksiyonları. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İlaç etkileşimleri:

Herhangi bir etkileşim bilinmemektedir.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde aşağıdaki dozlar uygulanır : Erişkinler: Voltaren Emulgel günde 3-4 defa deriye lokal olarak yavaşça ovmak suretiyle uygulanır. Gerekli olan miktar ağrılı yerin genişliğine bağlıdır. Örneğin : 2-4 gram Voltaren Emulgel (kiraz ile ceviz büyüklüğü kadar miktarda) yaklaşık olarak 400-800 cm2 ' lik bir alanı tedavi etmek için yeterlidir. Uygulamadan sonra, tedavi edilen bölge olmadıkları takdirde eller yıkanmalıdır. Tedavi süresi endikasyona ve elde edilen cevaba bağlıdır. Tedavinin 2 hafta sonra gözden geçirilmesi tavsiye edilir. Çocuklar: Voltaren Emulgel'in çocuklarda kullanımı ile ilgili doz önerileri ve endikasyonlar saptanmamıştır.
AŞIRI DOZ VE TEDAVİSİ
Topikal olarak uygulanan diklofenakın düşük sistemik emilimi doz aşımını imkansız hale getirir.

Üretici Firma:

Novartis Sağlık,Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.
Telefon: (212) 326 91 00
Email: info@novartis.com.tr

Voltaren 50 Mg 20 Tablet Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Voltaren 50 Mg 20 Tablet

İlaç Fotoğrafı: Voltaren 50 Mg 20 Tablet

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Diklofenak Sodyum


Barkod Numarası: 8699504040012

İlaç Fiyatı: 11,61 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Novartis Sağlık,Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. Logosu

Novartis Sağlık,Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.

Barbaros Bulvarı No:83 Beşiktaş - İSTANBUL
Telefon: (212) 326 91 00
Email: info@novartis.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.