Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Ovestin 0,5 Mg 15 Ovul

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları » Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem » ÖSTROJENLER » Natürel ve Semisentetik Östrojen İlaçları » Estriol

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Akıntı, uterus yada vajinanın prolapsusu sonucu oluşan yaralar, vajina atrotisi, vajina mukozasının atrofisine bağlı disparoni, vajinal enfeksiyon ve enflamasyonunda destekleyici olarak, vajinal operasyon öncesi ve sonrası tedavilerde kuşkulanılan papanicolauinun hormonsal aydınlatması, vulvada pruritusta endikedir.

Kontrendikasyonları:

Diğer vazokonstriktörler gibi transsfenoidal hipofizektomi ya da dura materin açığa çıkmasına neden olan ameliyat geçirmiş hastalarda ve Otrivine'in bileşimindeki maddelere karşı aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Gebelik, laktasyon, tromboflebit tromboembolik bozukluklar estrojene bağlı tümör varlığı, hepatik bozukluk, porfiria, serebrovasküler veya kardiyovasküler bozukluklar, hiperlipoproteinemi, pruritus, Herpes gestationis yada ağırlaşan otoskleroz ve nedeni b Özgeçmişinde tromboembolik hastalık bulunanlar, kalp yetmezliği, renal yetmezlite bağlı sıvı retansiyonu, hipertansiyon, epilepsi, migren, hepatik yetmezlik, endometriazis, fibrosiklik mastopati ve diabetes mellitus varlığında dikkatli kullanılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Lokal irritasyon, kaşıntı ve memelerde ağrı gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Bütün sempatomimetikler gibi ksilometazolinin de sistemik etkilerinin trisiklik veya tetrasiklik antidepresanlarla birlikte kullanıldığı zaman, özellikle doz aşımı söz konusu olduğunda şiddetlenme olasılığı, göz önünde bulundurulmalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Vajinal enfeksiyon ve enflamasyonlarına destekleyici tedavi olarak her gün 1 uygulama (ovül/krem): vajinal operasyonlarda operasyondan iki hafta önce başlamak ve bir kaç hafta sonrasına kadar devam etmek koşulu ile her gün bir uygulama: papanicolaainun hommonal kuşkularında yeniden sitolojik muayene yapılmadan önce 7 gün boyunca her gün 1 uygulama estrojen yetersizliklerinde 2-3 hafta boyunca her gün 1 uygulama ve bunu takibeden günlerde haftada 2x1 uygulama gerçekleştirilir. Uzun süreli tedaviye gereksinim olunduğunda her 2-3 ayda bir tedavi 4 haftalık bir süre için bırakılmalıdır. Preparat geceleri yatmadan önce uygulanmalıdır.

Üretici Firma:

Organon İlaçları A.Ş.
Telefon: (216) 474 56 80
Email: info@organon.com.tr

Ovestin 0,5 Mg 15 Ovul Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:Belirtilmemiş.)

Ovestin 0,5 Mg 15 Ovul

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
Not: Bu ilaç uzun süredir piyasada bulunmamaktadır.

Etken Maddesi: Estriol


Barkod Numarası: 8699513900017

İlaç Fiyatı: 0 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Organon İlaçları A.Ş. Logosu

Organon İlaçları A.Ş.

Mahir İz Cad.N:21 Altunizade / İSTANBUL
Telefon: (216) 474 56 80
Email: info@organon.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.