Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Roza % 2 30 Gr Krem

Dermatolojik İlaçlar » Dermatolojik Antibiyotik ve Kemoterapötik İlaçlar » CHEMOTHERAPEUTICS FOR TOPICAL USE » Diğer kemoterapötik

Formülü:

---- Klorheksidinhidroklorit 1 gr jel
----- Klorheksidinhidroklorit 1 gr krem
----- Butilhidroksianisol 1 gr krem
------ Triklozan 1 gr krem
----- Edta 1 gr krem
----- Metil paraben 1 gr krem
10 mg Metronidazol 1 gr krem
------ Metil paraben 1 gr jel
7.5 mg Metronidazol 1 gr jel
----- Butilhidroksianisol 1 gr jel
----- Triklozan 1 gr jel
----- Edta 1 gr jel
Üre (karbamid) 1 gr jel
20 mg Üre (karbamid) 1 gr krem

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Bütün rosacea türlerine karşı, özellikle rosacea papulosa, rosacea pustulosa, rosacea erythematosa ve rosacea tipi dermatozlara karşı endikedir. Tetrasiklin tedavisine rezistans gösteren rosacea papulo-pustulosa türlerine karşı çok iyi sonuç alınmıştır.

Kontrendikasyonları:

Metronidazol veya preparatın bileşimindeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılık gösteren kişilerce kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Roza ( jel - krem ) doktor kontrolünde ve doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Gözle temasından sakınınız. Lokal irritan etki görüldüğü taktirde, kullanım sıklığı azaltılmalı ve doktora başvurulmalıdır. Topikal Metronidazol hematolojik açıdan risk teşkil etmemesine rağmen, geçmişte dsycrasia (kan ile lgili) görülmüş olan hastalarca dikkatli kullanılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Topikal olarak uygulanan Metronidazol'ün toksisitesi çok düşük olup, genelde iyi tolore edilir. Rosacea rahatsızlığı olan hastalarda lokal reaksiyonları tespit etmek oldukça zordur, zira rosacea genelde enflamasyon ve fasiyel papül, püstül, eritem ödem yanma ve batma ile seyreden bir rahatsızlıktır. Metronidazol uygulamasından sonra deride hafif kuruluk yanma ve batma seyrek de olsa görülebilir. Oral veya intravenöz Metronidazol uygulanmasından sonra görülen yan etkiler topikal metronidazol sonucu görülmez, çünkü topikal uygulama sonucu minimal miktarlarda sistemik absorpsiyon görülür. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza baş vurunuz.

İlaç etkileşimleri:

Sistematik Metronidazol oral antikoagülanların etkisini potansiyalize ederek protrombin zamanını uzatır. Topikal uygulama sonucu absorbe olan miktarlar minimal olmasına rağmen oral antikoagülan tedavisi gören hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Oral yoldan kullanılan Metronisdazol preparatlarının kumarin ve warfarinin antikoagülan etkilerini potensiyalize ederek protromin zamanını uzattıkları tespit edilmiştir. Sistemik metronidazol uygulaması sonucunda alkol alan kişilerde disülfiram benzeri reaksiyon oluşmasına rağmen, topikal Metronidazol uygulaması sonucu bir tür reaksiyon görülmez.

Kullanım şekli ve dozu:

Uygulamaya geçmeden önce uygulanacak bölge irritan olmayan bir sabun ile temizlenip kurulandıktan sonra, sabah ve akşam olmak üzere, günde iki kez ince bir tabaka Roza krem uygulanmalıdır. Tedavi edici sonuçlar 3 ila 9 haftalık kullanım sonunda alınmaktadır.

Kullanma talimatı ve kısa ürün bilgileri

Roza % 2 30 Gr Krem Eşdeğerleri

Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:4.9.2015)

Roza % 2 30 Gr Krem

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Metronidazol + Ure


Barkod Numarası: 8699561350147

İlaç Fiyatı: 3,92 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Orva İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2018 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.