Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Dostinex 0,5 Mg 8 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları » Diğer Jinekolojik İlaçlar » Diğer Jinekoloji İlaçları » Prolaktin İnhibitörleri » Kabergolin

Formülü:

Cabergoline,0.5 mg

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

İdiyopatik veya hipofiz adenomuna bağlı hiperprolaktinemilerin tedavisinde.

Kontrendikasyonları:

Ergo alkaloidlerine karşı duyarlı olanlarda.

Uyarılar/Önlemler:

Preparat yemeklerle birlikte kullanılmalıdır. Karaciğer yetmezliği olanlarda doz düşürülmelidir. Ciddi kardiyovasküler hastalık, raynaud sendromu, peptik ülser, gastrointestinal kanama ve psikotik mental hastalıklarda dikkatle kullanılmalıdır. Oluşabilecek hipotansiyon nedeniyle antihipertansif ilaç kullananlarda dikkatle kullanılmalıdır. Tedavi bitiminden itibaren en az 1 ay süreyle gebe kalınmamalıdır. Preeklampsili ve doğum sonrası hipertansiyonu olanlarda kullanılmamalıdır. Tedavinin ilk günlerinde kan basıncı periyodik olarak izlenmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı,karın ağrısı,palpitasyon, epigastrik ağrı, uyku hali, hipotansiyon,kusma, senkop,asteni,halsizlik, konstipasyon ve göğüs ağrısı gibi.

İlaç etkileşimleri:

Makrolid antibiyotikler,fenotiazin, butirofenon, tioksanten ve metoklopramid gibi dopamin antagonistleri ile birlikte kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Laktasyon inhibisyonunda post partum ilk gününde 1x2 tablet kullanılır. Oluşmuş laktasyonun süpresyonunda 2 gün süreyle her 12 saatte bir olmak üzere 4x1/2 tablettir. Hiperprolaktinemik bozukluklarda, başlangıç için haftada bir 1x1 tablet veya 2x1/2 tablet kullanılır. Optimal bir yanıt elde edilene kadar, bir aylık periyodda her hafta bir tablet eklenerek haftalık doz yükseltilir. Terapödik doz genellikle haftada 1x1 mg'dır. Ancak bu haftalık doz 0.25 mg ile 2 mg arasında değişir.Hiperprolaktinemik hastalarda haftada 4.5 mg'a varan dozlar uygulanabilir. Dozlar haftada bir tek doz olarak ya da 2 veya daha fazla dozlara bölünebilir.

Atc Kodu:

G02CB03

İthalatçı Firma:

Pfizer İlaçları Ltd.Şti.
Telefon: (212) 258 30 10
Email: [email protected]

Dostinex 0,5 Mg 8 Tablet Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:3.2.2024)

Dostinex 0,5 Mg 8 Tablet

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
E-Reçete: Pasif

Etken Maddesi: Kabergolin


Barkod Numarası: 8699759010020

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

Referans Fiyatı: 10,58 Euro 

Referans fiyatı ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatı ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatı referans fiyatından farklı olabilir.

Referans Fiyatı: 273,54 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Pfizer İlaçları Ltd.Şti. Logosu

Pfizer İlaçları Ltd.Şti.

Muallim Naci Cd.Bostan Çıkmazı N:3 Ortaköy - İSTANBUL
Telefon: (212) 258 30 10
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.