Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Floksin 250 Mg 150 Ml Şurup

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar » Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar » Penisilinler » Betalaktamaz Resistan Penisilinler » Flukloksasilin

Formülü:

Süspansiyon: Flucloxacillin,125-250 mg/5 ml
Film Tablet: Flucloxacillin,500 mg

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Stafilokokların etken olduğu aşağıda bildirilen enfeksiyonlarda kullanılır;
Göğüs ve üst teneffüs yolları enfeksiyonları, pnömoni, bronkopnömoni, bronşit, sinüzit, faranjit, akciğer apseleri, tonsilit, quinsy, cilt enfeksiyonları, çıbanlar, enfekte yaralar ve yanıklar, furonkulos, otitis media, enterit, idrar yolları enfeksiyonları, osteomielit.

Kontrendikasyonları:

Penisiline karşı aşırı hassasiyeti olan kimselerde kullanılmamalıdır. Böbrek yetmezliği halinde düşük dozlar uygulanmalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Yeni doğanlar üzerinde sarılık oluşturabilir. Hamilelik ve laktasyonda durumun ciddiyetine göre verilip verilmeyeceğine doktor tarafından karar verilmelidir. Anne sütünde eser miktarda tespit edilmiştir.
Oral kullanımlarda nadir olmakla beraber hastalarda ciddi bazen de anaflaktoid reaksiyonlar bildirilmiştir. Bu reaksiyon sıklıkla anemneslerinde multipl allergenlere duyarlılığı olan şahıslarda görülür. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce penisilinlere ve diğer allergenlere karşı hassasiyet dikkatle soruşturulmalıdır. Allerjik reaksiyon geliştiğinde ilaç kesilmali, ilave olarak pressöraminler ve kortikosteroidler ve oksijen kullanılabilir. Uzun süreli kullanımlarda renal ve hemapoetiik sistemin periyodik olarak kontrolü tavsiye edilir. Duyarlı olmayan organizmaların aşırı üremesine yol açabileceğinden hastanın gözlenmesi şarttır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Makulopapüler döküntülerden exfoliative dermetitise kadar deri döküntüleri görülebilir. Hassasiyet reaksiyonları görüldüğünde ilaç kesilmelidir. Bulantı, kusma, diyare görülebilir. Seyrek olarak hepatitis, safra kesesine bağlı sarılık görülmüştür. Genel sensitivite reaksiyonları ile birlikte 1-3 hafta içinde ateş, eozinofili, eklem ağrısı, anjiyonörotik ödem, aniden başlayan ve günlerce devam eden alerjik veya toksik deri kabartıları meydana gelebilir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

İlaç etkileşimleri:

Kolistin, gentamisin, kanamisin, polimiksin B ile geçimsizlik ve streptomisin ile kombine edildiğinde potens kaybı olduğu belirtilmiştir.

Kullanım şekli ve dozu:

Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği taktird, tercihan aç karnına(midedeki besin artıkları absorbsiyonu azaltacağından yemeklerden 1 saat önce alınmalıdır. Büyüklerde başlangıç dozu: birinci gün 8 saat ara ile 2 ölçek, İdame dozu: sabah akşam 2'şer ölçek, 10 yaş ve üzeri çocuklar için: ilk gün 6 saat ara ile 250-375 mg, genel olarak çocuklara kilogram başına 50 mg verilir.

Üretici Firma:

Şanlı İlaç Sanayi A.Ş.
Telefon: (232) 328 34 54
Email: [email protected]

Floksin 250 Mg 150 Ml Şurup Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:19.2.2022)

Floksin 250 Mg 150 Ml Şurup

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Flukloksasilin


Barkod Numarası: 8699550280011

İlaç Fiyatı: 84,47 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Şanlı İlaç Sanayi A.Ş. Logosu

Şanlı İlaç Sanayi A.Ş.

Izmir Atatürk Organize sanayi bölgesi 10.046 Sk. No:6 Çigli Izmir
Telefon: (232) 328 34 54
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2022 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.