Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Premelle Cycle 5 Mg 28 Draje

Kadın-Doğum, Kontrasepsiyon»Estrojen

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

1. Uterusu tam olan kadınlarda estrojen eksikliğine bağlı orta şiddette ve şiddetli vazomotor semptomların atrofik üretrik semptomlarının önlenmesinde.
2. Menopoz sonrası kemik kaybının önlenmesinde kullanılır. Premelle, histerektomi geçirmiş kadınlarda tek başına estrojen tedavisiyle ortaya çıkabilecek olan endometrium hiperplazisi ve endometrium kanseri riskini azaltılması amacıyla konjuge-estrojen-progestin kombinasyonu olarak formüle edilmiştir.

Kontrendikasyonları:

Bilinen veya şüpheli göğüs kanseri, estrojene bağlı nepolazi veya gebelik, teşhis edilmemiş anormal genital kanama, aktif tromboflebit veya tromboembolik bozukluklar, karaciğer fonksiyon bozuklukları veya hastalığı premelle drajenin içerisindeki maddelerin herhangi birine karşı aşırı duyarlılık.

Uyarılar/Önlemler:

Bazı çalışmaların sonuçları uzun süre yüksek dozlarda hormon leplasman tedavisi uygulanan kadınlarda, meme kanseri görülme sıklığında artış olduğu düşündürmektedir. Buna karşılık çalışmaların çoğunda ortalama dozda hormon replasman tedavisi ile meme kanseri arasında ilşki bulunamamıştır. Hormon lepresman tedavisi uygulanan kadınlarda düzenli meme muayenesi yapılmalı ve kendi kendilerine muayene şekli öğretilmelidir. Menopoz sonrası estrojen alan kadınlarda safra kesesi hastalığı riskinde artış bildirilmiştir. Menopozda Premelle sürekli tedavisi ile kan basında artış görülebildiğinden kan basıncını düzenli olarak kontrolü önerilmektedir.
Trombolik riski taşıyan hastalar dikkatlice gözlenmelidirler. Hormon replasman tedavisi kalıtsal lipoprotein metobolizması bozukluğu olan hastalarda plazma trigliseridlerinde yoğun artışa ve pankreatite yol açabilir. Bazı hastalarda estrojen- progestojen aşırı stimülasyonu ile aşırı kanama, mastodini gibi istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Vajinal kanama, göğüslerde büyüme, ağrı ve duyarlılık bulantı karın ağrısı, şişkinlik, alopesi, döküntü, görme bozuklukları, baş ağrısı, sinirlilik, vücut ağırlığında değişme, ödem porfiride şiddetlenme benzeri genitoüriner rahatsızlıklar.

İlaç etkileşimleri:

Oral kontriseptif ve rifampin'in birlikte uygulanması sırasında rifampin estrojen etkisini azaltabilir. Bu etkileşimin konjuge estrojenler için geçerli olup olmadığı bilinmemektedir. Fenitoin aynı etkileşim nedeni ile estrojen seviyesini düşürebilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Paketler arasında ara verilmeksizin her gün birer adet Premelle draje alınmalıdır. Halen mensruasyon görmekte olan kadınlarda tedaviye kanamanın birinci gününde başlanması önerilsede menepoz dönemindeki bir çok kadınlarda tedaviye uygun herhangi bir zamanda başlanabilir. Tedaviye premelle2.5 mg veya 5 mg ile başlanabilir. Kanamasız sıklusin gerçekleştirilmesi istenen kadınlarda tedaviye 5 mg ile başlanması uygundur. Bu şekilde uygulanan bir tedavide amenore görüldükten sonra veya tedaviden sonraki 12 ay içinde 2.5 mg'a geçilmesi ıygundur. Dozun düşürülmesi ile kanama ortaya çıkarsa tekrar 5 mh'a dönüş yapılabilir.

İthalatçı Firma:

Wyeth İlaçları A.Ş.
Telefon: (212) 355 90 00
Email: info@wyeth.com.tr

Premelle Cycle 5 Mg 28 Draje Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:Belirtilmemiş.)

Premelle Cycle 5 Mg 28 Draje

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
Not: Bu ilaç uzun süredir piyasada bulunmamaktadır.

Etken Maddesi: Konjuge Estrojenler Medroksiprogesteronasetat


Barkod Numarası: 8699572120104

İlaç Fiyatı: 0 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Wyeth İlaçları A.Ş. Logosu

Wyeth İlaçları A.Ş.

Büyükdere Cad.Maya Akar Center K:9 N:100-102 Esentepe - İSTANBUL
Telefon: (212) 355 90 00
Email: info@wyeth.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.