Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Tolvon 30 Mg 14 Tablet

Sinir Sistemi » Psikoanaleptikler » Antidepresanlar » Diğer Antidepresanlar » Mianserin

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Özellikle sedatif etkinin de gerektiği depresyonda endikedir.

Kontrendikasyonları:

Manide kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Klinik düzelme gerçekleştikten sonra tedaviyi birkaç ay daha sürdürmek gerekir. Gebelerde ve laktasyonda kesin gerekli görülmedikçe kullanılmaz. Sarılık ya da konvülsiyon belirtilerinde tedavi bırakılmalıdır. Ateş, baş ağrısı, stomatit veya diğer enfeksiyon belirtilerinde kan analizleri yapılmalıdır. Diyabet kardiyak renal ve hepatik yetmezlikler, dar açılı glokom ve prostat hipertrofisinde dikkatle kullanılmalıdır. Bipolar depresif hastalığı olan duyarlı hastalarda hipomani uyarıldığında tedavi kesilmelidir. Oluşabilecek sedatif etkiden dolayı motorlu araç vb. kullananlarla yüksek yerlerde çalışanlar uyarılmalıdır. Tedavi sırasında antihipertansif ilaç kullanan hastaların kan basıncı dikkatle izlenmelidir. Alkol ve MAO inhibitörleriyle birlikte kullanılmaz.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Kan tablosu bozukluğu, konvülziyon, hipomani, hipotansiyon, karaciğer fonksiyon bozukluğu, artralji, ödem ve jinekomasti gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Akut ve kronik magnezyum ve alüminyum hidroksit kullanımının Tolmetin biyoyararlığını ve farmakokinetiğinde anlamlı bir değişme yapmadığı tespit edilmiştir. Tolmetin altın tuzları ile birlikte kullanıldığında daha fazla, kortikosteroidlerle birlikte ise daha az olmak üzere ilave tedavi etkisi sağlar. Salisilatlarla kombinasyonu fazla bir fayda sağlamaz. İstenmeyen etki riskini arttırır.n ne de hipoglisemik ajanların klinik etkisinde değişme olmaz. Tolmetin in vitro warfarin'in plazma proteinine bağlanmasını etkilemez ve normalde protrombin zamanını etkilemez. Bununla beraber klinikte birlikte kullanıldığında protrombin zamanını etkilemez. Bununla beraber klinikte birlikte kullanıldığında protrombin ve kanama zamanının arttığı bildirildiğinden antikoagülanlarla birlikte kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Gıdalarla kontrollü tek doz çalışmasında Tolmetin'in süt ile birlikte verilmesinin zirve plazma seviyesini etkilemediği fakat total Tolmetin biyoyararlığını %16 azalttığı tespit edilmiştir. Tolmetin yemekten hemen sonra alınınca plazmada zirve seviyesi %50 total biyoyararlığı %16 azaltmaktadır.

Kullanım şekli ve dozu:

Erişkinlerde başlangıçda 30-40mg/gün dozda, gece yatarken tek doz halinde veya gündüzleri bir kaç bölümde kullanılır. İdame dozu 30-90mg'dır Yaşlılarda, günlük doz 30mg'dır. Geceleri uygulanan tek doz 60 mg~l aymamalldlr.

Atc Kodu:

N06AX03

Üretici Firma:

Schering Plough Tıbbi Ürünler Ticaret A.Ş.
Telefon: (212) 351 63 89

Tolvon 30 Mg 14 Tablet Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:3.2.2024)

Tolvon 30 Mg 14 Tablet

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
E-Reçete: Pasif

Etken Maddesi: Mianserin Hcl


Barkod Numarası: 8699790091231

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

Referans Fiyatı: 4,76 Euro 

Referans fiyatı ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatı ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatı referans fiyatından farklı olabilir.

Referans Fiyatı: 124,70 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Schering Plough Tıbbi Ürünler Ticaret A.Ş. Logosu

Schering Plough Tıbbi Ürünler Ticaret A.Ş.

Tepecik Yolu Melodi Sk.İTÜ Konutları E Blok Etiler - İSTANBUL
Telefon: (212) 351 63 89

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.