Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Vicks Medinait 120 Ml Şurup

Solunum Sistemi » Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları » Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda görülen kırıklık, başağrısı, kas ağrıları, boğaz ağrıları ateş, burun akması, aksırma ve tahrişe bağlı öksürük gibi semptomların hafifletilmesinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Vicks Medinait Şurup, bileşiminde bulunan maddelere karşı duyarlı olduğu bilinen kişilerde kullanılmamalıdır. Psödoefedrin gibi sempayomimetik bileşik içeren ilaçlar, yüksek hipertansiyonu, ağır koroner damar hastalığı olan ve son 2 hafta içinde MAO inhibitörü kullanmış ılan hastalara verilmemelidir.

Uyarılar/Önlemler:

Yüksek dozlarda sinirlik, sersemleme ya da uyku hali ortaya çıkabildiğinden,önerilen dozlar aşılmamalıdır. Vicks MediNait Şurup, kan basıncı normal olan kişilerde kanbasıncında belirgin bir değişikliğe yol açmaz. Ancak trisiklik antidepresanlar, dekonjestanlar, amfetamin gibi MSS'yi uyaran bileşiklerle birlikte kullanıldığında dikkatli olunmalıdır. Genel olarak diğer sempomimetik içeren ilaçlarda olduğu gibi, hipertansiyon, kalp hastalıkları, diabetes mellitus, glukom, hipertiroidizm ya da prostat hipertrofisine bağlı idarr retansiyonu olanlar hekimler önermedikçe Vicks MediNait Şurup kullanmamalıdır. Hekim önermedikçe, sigara içenler, astım ve amfizeme bağlı ya da aşırı mukus salgısıyla birlikte görülen öksürüğü olanlar kullanmamalıdır.Öksürüğün 7 günden uzun sürdüğü durumlarda tekrarlandığında ya da deri deri döküntüleri baş ağrısıyla birlikte görüldüğünde bir hekime baş vurunuz. Vicks MediNait Şurup ile alkollü içeceklerin alınmaması uygundur.Karaciğer yetmezliği olanlarda yeterli araştırma yapılmamış olduğundan dikkatli kullanılmalıdır. Böbrek yetmezliği olanlar kullanmadan önce doktora danışmalıdırlar.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Vicks Medi Nait Şurup belirgin uyku hali ve sersemlemeye yo açabilir. Alkol, sedatif ve trankilizarlar bu etkiyi arttırabilir. Özellikle yüksek dozlarda uyku bozuklukları, halüsinasyon gibi MSS uyarılmasına bağlı yan etkiler nadiren görülebilir. Aşırı duyarlılığa bağlı olarak deri döküntüleri bildirilmiştir.

İlaç etkileşimleri:

Antihipertansif ya da antidepresan ilaç kullananlar, hekime danışmadan Vicks MediNait şurup kullanılmamalıdır. Psödoefedrin gibi sempatomimetikler biyotransformasyonları yavaşlatan MAO inhibitötleriyle birlikte kullanıldıklarında, kan basncında yükselme görülebilir. Parasetamol, uzun süreli kullanımda ve yüksek dozlarda antikoaggülan ilaçların etkisini arttırır.

Kullanım şekli ve dozu:

Hekim farklı bir doz önermemişse, erişkinlerde tercihen akşam yatarken 30 ml dozunda kullanılır.İlaç alınırken ilaçla birlikte verilen ölçek kullanılmalıdır. Soğuk algınlığı ve grip semptomların seyrine bağlı olarak en fazla 6 saatte bir olmak kaydıyla kullanılır. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.Diyabetliler için : 30 ml'de 19.5 g karbonhidrat vardır.3 gün içinde belirtilerde bir düzelme olmazsa, doktorunuza başvurunuz. Ambalajla birlikte vrilen ölçek 15 ve 30 ml olarak ölçümlendirilmiştir.

Vicks Medinait 120 Ml Şurup Eşdeğerleri

Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:4.9.2015)

Vicks Medinait 120 Ml Şurup

İlaç Fotoğrafı: Vicks Medinait 120 Ml Şurup

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Takibi zorunlu olarak satılır.

Etken Maddesi: Dekstrometorfan + Klorfeniramin Maleat +parasetamol + Psodoefedrin Hcl


Barkod Numarası: 8699586570117

İlaç Fiyatı: 5,1 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP) Logosu

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP)

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2017 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.