Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Xialine Gs
{50 ml'lik Ağız Spreyi}

Ağız ve Diş Sağlığı»Nemlendirici Ağız Spreyi

Formülü:

XIALINE® GS 50 ml ; etken maddeler olarak 0,92 mg/ml xanthan zamk, 2 ppm sodyum florür, yardımcı maddeler olarak; 0,02 gr/ml sorbitol ve 50 ml distile su içerir.
XIALINE® GS tükürük bezlerinin çalışma bozukluğundan kaynaklanan ağız kuruluğu (hiposalivasyon veya kserostomi) durumlarında kullanılır. Kserostomi durumunda yeme ve yutma zorluğu ile gece boyunca hoş olmayan ağız kuruluğu hissi olabileceğinden dolayı, XIALINE® GS bu tür şikayetleri azaltmada kullanılabilecektir. Tükürük akışının azalması dişlerin, diş çürüklerine karşı korunmasında da bir azalma olmasına yol açacaktır. Kserostomi den kaynaklanan yüksek diş çürüğü riski olan hastalarda sürekli florür uygulanmasına başvurulması önemle tavsiye edilir. Bu yüzden XIALINE® GS dişleri korumak için yeterli düzeyde güvenli, düşük konsantrasyonda florür içermektedir. XIALINE® GS yumuşak ağız dokusunu nemlendirir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Baş-boyun bölgesindeki ışın tedavisinden sonra, ilaç kullanımının yan etkisi olarak veya renal hastalıklarda (özellikle de diyaliz tedavisinde), ortaya çıkabilecek her oral kuruluk durumunda kullanılabilir. XIALINE® GS ayrıca doğum sürecinde, kısmi anestezi ile yapılan cerahi müdahaleler esnasında vs. ortaya çıkabilecek geçici oral kuruluk durumunda da kullanılabilir.

Kontrendikasyonları:

Formülde yer alan maddelerden herhangi birine karşı hassasiyeti olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

XIALINE® GS, sorbitol içermektedir. Bu şeker insan vücudunda glukoza dönüştürebilir. Diyabetlilerin bu şekere dikkat etmeleri gerekmektedir. XIALINE® GS'in içerisinde Sorbitol konsantrasyonu 20 gr/lt' dir. XIALINE® GS, başka ağız gargaraları ile eşzamanlı kullanıldığı taktirde tuz tortulaşması ortaya çıkabilir veya solüsyon daha da yapışkan bir hal alır. Bu durum farklı ağız gargarası veya ağız suyu ile çalkalanmak sureti ile önlenebilir. XIALINE® GS, hamilelik esnasında çocuk için herhangi bir risk olmaksızın kullanılabilir. Emzirme döneminde bebeğe zarar vermez. Ayrıca sürüş kabiliyeti ve makine kullanma yeterliliği üzerinde etkili olduğuna dair bir bilgi ve uyarı yoktur. Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okuyunuz kullanmakta olduğunuz ilaç var ise muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.

Yan etkiler/Advers etkiler:

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA VE SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRK İLAÇ ADVERS ETKİLERİNİ İZLEME VE DEĞERLENDİRME MERKEZİNE (TADMER) BİLDİRİNİZ.

İlaç etkileşimleri:

·Anti-potasium ile beraber Dijital preparatları alınıyorsa kandaki potasyum seviyesinin düşmesi kalp glikozidlerinin toksik etkilerini artırabilir.
·Potasyum atılımına neden olan diüretiklerle Anti-potasium'un birlikte kullanımı hipopotasemi riskini artırır.
·Anti-potasium, tetrasiklin içeren ilaçların etkinliğini azaltır. Bu ilaçlardan herhangi biri ile beraber Anti-potasium kullanılıyorsa en az 2 saat ara ile alınmalıdır.
·Antikolinerjikler barsak motilitesini değiştirdikleri için yan etki riskini artırırlar.

Kullanım şekli ve dozu:

Ağzınızı XIALINE® GS (sprey) ile iyice nemlendiriniz. Sıvıyı dil hareketleri ile yaydırınız ve kalanını yutunuz (yemek borusunun tıkanmasını önlemek için). Bu işlem ağız tekrar kuruduğunda veya her 30 dakikada bir tekrarlanmalıdır. Kutuyu kullanmadan önce iyice çalkalayınız.

İthalatçı Firma:

Olea Sağlık Ürünleri İlaç İthalat İhracat Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.
Telefon: (216) 520 11 61
Email: yunussipal@oleailac.com

Xialine Gs Eşdeğerleri

    Bu ilaca eşdeğer ilaç bulunamadı.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:Belirtilmemiş.)

Xialine Gs
{50 ml'lik Ağız Spreyi}

İlaç Fotoğrafı: Xialine Gs

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçetesiz satılır.
Not: Bu ilaç uzun süredir piyasada bulunmamaktadır.


Barkod Numarası:

İlaç Fiyatı: 0 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Olea Sağlık Ürünleri İlaç İthalat İhracat Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. Logosu

Olea Sağlık Ürünleri İlaç İthalat İhracat Sanayi ve Tic.Ltd.Şti.

Alemdağ Cd.Bayır Sk.N:7 Kısıklı, Üsküdar - İSTANBUL
Telefon: (216) 520 11 61
Email: yunussipal@oleailac.com

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2019 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.