Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Kanfleks %5 Dekstroz Sudaki Solüsyonu Pp Torba 500 Ml Setsiz

Kan ve Kan Yapıcı Organlar » Kan ve Perfüzyon Solüsyonları » Damar İçine Enjekte Edilenler » Beslenme Serumu » Karbonhidrat

Formülü:

Sodyum Klorür 8.6 gr., Kalsiyum Klorür 0.33 gr.,
Potasyum Klorür 0.3 gr. , Enjeksiyonluk su ad. 1000 ml.
Elektrolit yoğunlukları : mEq/lt. Na 147 , K 4 , Ca 4 , Cl 155

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Su ihtiyacı, asidoz, potasyum eksikliği, çocuk ishalleri.

Kontrendikasyonları:


Uyarılar/Önlemler:

Ringer çözeltisi mikrocerrahide kullanılmaz.ilaç aşırı sıcak ve soğuktan korunmalıdır. 66 C' nin üzerindeki ısılarda bulunılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Yan etki vücut boşluklarına yerleştirilen tüplerden ileri gelir. Kateteri veya drenaj tüpünü yerinden çıkarmak bünyede ve boşluklarda irritasyona sebep olur. Aşırı hacim artışı sonucu boşluklar kapanır. Sonuç olarak irritasyonun parçalanması veya uzaklaştırılması gerekir.

İlaç etkileşimleri:

Mannitol bazı farmasötik maddeler ile beraber de kullanılabilir. Mannitol tek başına veya diğer diüretiklerle furosemid veya etakrinik asid gibi toksinlerin üriner sistemden atılımlarını ilerletmek için, her zamanki ağır intoksikasyonlu hastalardaki perhiz tedavilerinde mesela aspirin veya diğer salisilatlar, bazı barbitüratlar, bromid veya imipramin'e ek olarak kullanılır. Böbrek harabiyetine neden olan zehirlenmelerde karbontetraklorür ile birlikte inhalasyon veya enjektabl şekilde kullanıldığında muhtemel zehirlenmenin önüne geçilebilir. Tedavi için mannitole devam edilir. Farklı olarak bazı diüretikler mannitol'ün etkisini ürinerde arttırırlar.Lityum'un tedavide kullanılabilmesi için toksik etkisinin olmaması istenir. İlaç ilerlemiş ürik asid birikiminin ve hiper ürisemia'nın önüne geçer ve/veya kemoterapi veya radyoterapi tedavisi uygulanan hastalarda tedaviden sonra ürik asidin nefranlarda toplanması sonucu oluşan lükemia veya lenfomayı devolope etmek için kullanılır. Sodyum bikarbonatla birlikte idrarda alkalizm oluşur. Salisilat veya barbitüratlarla tedavide ürisemi veya zehirlenme gözlenir. Tiodiazid veya diğer diüretiklerle transport mekanizmasında refleksi önlemediği ve netice vermediği gösterilmek istenir. Çünkü süratli şok, travma gibi durumlarda veya depresyona neden olan böbrek fonksiyon bozukluğunda diğer diüretikler ile beraber kullanılması uygun değildir.

Kullanım şekli ve dozu:

İnjeksiyonluk çözeltisi damar içine zerk edilir. Vücut boşluklarında, dokularda, yara üzerinde drenaj tüpü ve kateter yardımı ile uygulandığı gibi yıkama, çalkalama suyu olarakta steril ve apirojen halde kullanılır. Cerrahide pansuman aracı olarak kullanılır.

Atc Kodu:

B05BA03

Üretici Firma:

Kansuk Laboratuvarı Sanayi Ve Tic. A.Ş.
Telefon: (212) 592 15 76
Email: [email protected]

Kanfleks %5 Dekstroz Sudaki Solüsyonu Pp Torba 500 Ml Setsiz Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:10.2.2023)

Kanfleks %5 Dekstroz Sudaki Solüsyonu Pp Torba 500 Ml Setsiz

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
E-Reçete: Aktif
Not: Bu ilaç uzun süredir piyasada bulunmamaktadır.

Etken Maddesi: Dekstroz


Barkod Numarası: 8699535690330

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

Referans Fiyatı: 1,45 Euro 

Referans fiyatı ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatı ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatı referans fiyatından farklı olabilir.

Referans Fiyatı: 38,18 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Kansuk Laboratuvarı Sanayi Ve Tic. A.Ş. Logosu

Kansuk Laboratuvarı Sanayi Ve Tic. A.Ş.

Beşyol Mh. Eski Londra Asfaltı No: 4 Sefaköy - İSTANBUL
Telefon: (212) 592 15 76
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.