Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti.

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti. LogosuTürkiye, 1974 yılından bu yana dünyanın önde gelen hormon bilim firmalarından olan Danimarka kökenli Novo Nordisk insülinlerini tanımaktadır. 1974-1990 yılları arasında ülkemizde Nordisk Gentofte A/S ve Novo Industri A/S insülinleri iki ayrı dağıtım firması tarafından ithal edilip pazarlanmıştır.

1991'de Novo Nordisk A/S Türkiye İrtibat Bürosu kurulmuş, Novo Nordisk ekibinin oluşturulma çalışmaları başlamıştır. 1992 yılında ekip Türkiye pazarında yoğun bir şekilde faaliyete geçmiştir. Kısa sürede başarılı çalışmaları ile dikkati çeken İrtibat Bürosu' nun bir limited şirkete dönüştürülmesine karar verilmiştir.

1993 başında Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti.kurulmuştur ve dağıtıcı firmanın 1994 sonu itibarıyla bu konudaki tüm faaliyetlerini devretmesiyle, 1995 başında Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti. Türkiye pazarına ithalatçı ve dağıtımcı bir şirket olarak ilk adımını atmıştır. O tarihten bu yana ise şirket cirosunu katlayarak arttırmış, eleman sayısı her yıl çoğalmış ve Türkiye insülin pazarında büyük paylar elde etmiştir.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Nispetiye Cad. Akmerkez E3 Blok, Kat:7, Etiler - İSTANBUL
Telefon: (212) 385 40 40
Fax: (212) 282 21 20
Email: muka(at)novonordisk.com

»NOVO NORDİSK SAĞLIK ÜRÜNLERİ TİC. LTD. ŞTİ. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.