Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Sanovel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Sanovel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosuİlkelerinden ve kaliteden ödün vermeden, Dünya standartlarında üretim yapan Sanovel, Eczacı Erol Toksöz tarafından kurulmuştur.

İlaç sektörüne 1976'da Ankara Galenos Ecza Deposu'nu kurarak giren Erol Toksöz, 1982 Yılında Adilna'yı satın aldı. Sanovel'in temellerini ise 1983'de attı.

Üretim yolculuğuna 24 yıl önce Şişli'de 5 personel ile başlayan Sanovel, bugün 125 bin metrekare arsa üzerinde, 40 bin metrekare kapalı alana sahip bu modern tesislerde Türk ilaç sektörünü geleceğe taşıyor.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulup, ilaç sektöründe 24. yılını tamamlayan Sanovel, alanında bir taraftan dinamizmi ve gelişmeye açık yapısıyla adından söz ettirirken, diğer taraftan insan kaynakları ve AR-GE çalışmalarına yaptığı yatırımlarla Türk ilaç sektöründe örnek teşkil ediyor.

Kuruluşundan bu yana hızlı ve istikrarlı büyüyen Sanovel, IMS verilerine göre Türk ilaç endüstrisinde; ciro sıralamasında ilk 10 firma arasında yer alıyor.

Sanovel İlaç Sanayii'nin İstanbul Silivri Çantaköy' de 3 Kasım 2001 tarihinde temeli atılan yeni ilaç üretim tesisi, tüm hatlarıyla Nisan 2006 Tarihinde üretime başladı.

Yeni tesisin kuruluş amacı, üretim kapasitesini artırmanın yanı sıra uluslararası akreditasyon kurumları tarafından onaylanıp, dış pazarlar icin üretim yapabilecek duruma gelmektir.

Yeni üretim tesisi; ana üretim ünitesi, sefalosporin üretim ünitesi, arıtma ünitesi, yüksek depo ve sosyal tesisten oluşmaktadır.

Üretim kapasitesi tek vardiyada 200 milyon kutudur.

Üretime ilk başladığı günden itibaren kaliteyi yaşam tarzı olarak benimseyen Sanovel; tıbbi etiği ön planda tutan, üretimde mükemmelliği hedefleyen, insana ve çevreye saygılı, müşteri memnuniyetini önemseyen, yenilikçi, değişime ve gelişime açık, kurumsal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde bir kurum olmayı kendine ilke edinmiştir.

Türk ilaç sektörünün en büyük 10 şirketinden biri olan Sanovel, ilaçlarını Dünya Sağlık Örgütü'nün güncel 'iyi üretim uygulamaları' ve 'iyi laboratuar uygulamaları' standartlarına sıkı sıkıya bağlı olarak, en ileri teknoloji ile geliştiriyor ve üretiyor.

Tüm yaşamsal önem taşıyan tedavi alanlarında ürünleri bulunan Sanovel'in üretip satmakta olduğu, formlarıyla birlikte 100'ün üzerinde ilacı vardır.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Büyükdere Cad.Dereboyu Sk.Zağra İş Mrk.C Blok Maslak - İSTANBUL
Telefon: (212) 285 26 70
Fax: (212) 276 93 84
Email: sanovel(at)sanovel.com

»SANOVEL İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.