Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti.

Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. Logosu1973 yılında açtığım eczanemin ilk gece nöbetinde gelen reçetede "Serum Fizyolojik 20 ml Damlalık" yazıyordu. Bu çok yoğun geçen gece nöbetinde hazırlanacak olan 20 ml serum fizyolojik hem bizleri zor durumda bırakıyordu hem de hastalar sabırsızlanıyordu.

Üniversitede Eczacılık Fakültesi'nde bizlere ilacın imalatı öğretilmişti, ancak biz eczacılar imalattan ziyade eczanelerimizde ilacın satışını yapıyorduk. İşte o, hastaların sabırsızlıkla ilaçlarının hazırlanmasını beklediği gece nöbetinde gelen ‘Serum Fizyolojik 20 ml Damlalık ‘ reçetesi hayatımı değiştirecek bir karar aldırmıştı bana "Bir gün ilaç imal edeceksem, işe damlalıklı bir şişede serum fizyolojik hazırlamakla başlayacaktım ve bir gün mutlaka İLAÇ imal edecektim." Aslında o gece BERKO İLAÇ ve Türkiye'deki İLK serum fizyolojik damla olma özelliğini taşıyan BERKO-FİZ'in temelleri atılmıştı.

Berko İlaç önceleri Diyarbakır'da BERAN LABORATUVARI adında faaliyet göstermeye başladı. Birkaç yıl sonra, 1984'te İstanbul'da BERKO İLAÇ kuruldu.

Galenik preparat üretimiyle faaliyete başlayan BERKO İLAÇ kısa bir süre sonra entegre bir fabrikada tedavi edici özelliği olan ilaçların üretimine başladı. 1994 yılında yaşanan ekonomik krizden olumsuz etkilenen firma, 1997 yılı itibariyle ilaçlarını kendi bünyesinde üretmeyi durdurarak fason ürettirmeye başladı.

2000'li yıllara girerken BERKO İLAÇ ülkede ihtiyaç duyulan yeni moleküllerin ruhsatlandırılması çalışmalarına başladı. Bu çerçevede çinko minerali içeren ZİNCO isimli ürünlerin çeşitli formları Türk Tıbbının hizmetine sunuldu.

Aynı yıllarda İtalyan GANASSINI firması ile mümessillik anlaşması yapıldı ve Kulak-Burun- Boğaz alanında spesifik ilaçlar olan TONİMER ürün gurubunun ve Kadın-Doğum'da kullanım alanı bulan ALKAGINE ürün guruplarının Türkiye'ye ithali ve dağıtımı sağlandı.

Alanında ilk olan ilaçların üretilmesini ve Türk Tıbbının hizmetine sunulmasını kendine hedef edinen BERKO İLAÇ 2001 yılında yine Türkiye'de bulunmayan ve ihtiyacı çok duyulan D vitamini ve flor içeren ürünü D-FLOR Tablet'in üretimine başladı. Aynı yıl eczanelerde majistral olarak üretilen %3 oranında Sodyum Borat içeren ürünü BİBORA Göz Banyosu'nu Türk Tıbbının hizmetine sundu.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Yeni Çamlıca Mh. Barajyolu Cad.9. Özgür Sok. No:16 Y. Dudullu/Ümraniye - İSTANBUL
Telefon: (216) 456 65 70
Fax: (216) 456 65 79
Email: info(at)berko.com.tr

»BERKO İLAÇ VE KİMYA SANAYİ LTD. ŞTİ. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.