Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş.

Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş. LogosuDrogsan 1975 yılında Eczacı Nevzat Karpuzcu tarafından kurulmuştur. Kuruluşunun ilk aşamasında bitkisel kaynaklı ilaç hammaddeleri üretmek amacıyla faaliyete başlamış olan şirket, daha sonra bitkisel poşet çaylar ile kekik ve defne yağı gibi uçucu yağların üretimine ağırlık vermiştir.

Ülkemiz sağlık sektöründeki gelişmelere paralel olarak beşeri ilaç üretimine yönelen Drogsan, bu konudaki ilk üretimini 1990 yılında kendi kompleksi içinde gerçekleştirmiştir. 2007 yılına gelindiğinde 60'ın üzerinde ruhsatlı ürünü ile insanlığa daha sağlıklı bir gelecek sunmaya devam etmektedir.

Türkiye çapında 10 bölge müdürlüğü ve 200'ü aşan satış teşkilatı çalışanı ile daha iyi ve kaliteli bir sağlık hizmetini amaçlamaktadır. Drogsan, sürdürdüğü AR-GE faaliyetleri ve üretim teknolojisindeki çağdaş yaklaşımları ile çalışmalarını sadece Türkiye ölçeği ile sınırlandırmamaktadır.

Üretim ve pazarlama deneyimini ilaç ihracatıyla sınır ötesine taşıyan Drogsan, sadece insan sağlığına değil, ülke ekonomisine de kurumsal bir destek sağlamaktadır. Halen ihracat yapmakta olduğu Nijerya, Azerbaycan, Ürdün ve Yemen'in yanı sıra, daha pek çok Uzakdoğu, Ortadoğu, Afrika ve Doğu Avrupa ülkelerinde de ruhsatlandırma çalışmaları devam etmektedir.

Yönetim ve üretim tesislerinin ayrı olduğu Drogsan'da İdari Bölüm; Genel Müdürlük, Dış Ticaret Bölümü, Ruhsatlandırma Bölümü, Satış, Tanıtım ve Pazarlama Bölümü, Üretim Planlama ve Lojistik Bölümü ve Mali İşler Bölümü Balgat - Ankara'daki merkez binasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

GMP (İyi İmalat Uygulamaları) ve GLP (İyi Laboratuar Uygulamaları)'ye uygun biçimde çalışan Üretim, Kalite Kontrol, Kalite Güvence Bölümü, Araştırma ve Geliştirme Bölümler'inden oluşan Üretim Bölümü Ankara - Çubuk Karayolu 30. km'deki 13.500 m² açık ve 3000 m²'lik kapalı alana sahip fabrikasında hizmet vermektedir.

Drogsan, beşeri ilaç üretiminin yanı sıra 1986 yılında yine kendi ismiyle bitkisel çay üretimine başlamıştır. 1998 yılında bitkisel çay üretimi, yeni bir yapılanmaya girmiş ve “Doğadan” adı altında, ilaç üretiminden ayrılmıştır.

Sürekli iyileştirme, eğitim ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, insan sağlığına odaklanan bir üretim felsefesine sahip Drogsan, güncel kaygılar yerine geleceğe yönelik projeleri ile daha büyük atılımları insanlığa sunabilme gayretinden hiçbir zaman uzaklaşmayacaktır.

Araştırmaya dayalı bir ilaç şirketi olan DROGSAN A.Ş. sürekli gelişen ilaç teknolojilerini insanlık yararına başarıyla uygulayarak sağlık sektörüne yenilikçi çözümler getirmektedir. Toplam kalite yönetim arayışı çerçevesinde, DROGSAN İlaçları A.Ş. dünyaca kabul edilen ISO 9001:2000 Kalite Güvence Sistemini benimsemektedir.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Oğuzlar Mh. 56. Sk. No: 7/B Balgat - ANKARA
Telefon: (312) 287 74 10
Fax: (312) 287 61 15
Email: drogsan(at)drogsan.com.tr

»DROGSAN İLAÇLARI SANAYİ VE TİC. A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.