Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Rytmonorm 300 Mg 30 Tablet

Kalp Damar Sistemi » Kalp İlaçları » Antiaritmik İlaçlar ve Sınıfları » Antiaritmikler, Sınıf Ic » Propafenon

Formülü:

150mg Propafenon hcl Film tablet 1
1.076mg Glukoz monohidrat Ampul 1
70mg Propafenon hcl Ampul 1
300mg Propafenon hcl Film tablet 1
Glukoz monohidrat Film tablet 1
Glukoz monohidrat Film tablet 1

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Ventriküler ve supraventriküler ekstrasistollerin, ventriküler ve supraventriküler taşikardilerin ve taşiaritmilerin tedavi ve profilaksisi ve WPW sendromunda endikedir.

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelere aşırı duyarlı gösterenlerde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Manifest kalp yetmezliği, kardiyojen, şok (aritmi nedeni olanların dışında), ağır bradikardi, uyarı ileti sisteminin preeksistent yüksek derecede sinoatrial, atrioventriküler ve intraventriküler bozuklukları, sinüs düğümü sendromu, eletkrolit dengesindeki Renal ve hepatik bozukluğu olan hastalarda doz EKG kontrolü altında saptanmalıdır. Kesin gerekli görülmedikçe gebeliğin özellikle ilk 3 ayında ve laktasyon döneminde kullanılmaz. Lokal anesteziklerle ve kalp frekansını ve/ya kontraktiliteyi azaltan ilaçlarla birlikte uygulandığında bu etkinin artmasının mümkün olduğu dikkate alınmalıdır. RYTMONORM ve Digoxin'in birlikte kullanılması, digoxin plazma düzeylerinde yükselmeye neden olur bu nedenle digoxin düzeyleri tayini ve glikozid dozajlarının azaltılması yoluna gidilmelidir. Tad değişimi, yorgunluk, bulantı, kusma, konstipasyon, baş, dönmesi, diş, apne, bulanık görme, baş ağrısı, hazımsızlık, kalp yetmezliği, AV ileti gecikmesi ve 1.

Yan etkiler/Advers etkiler:

derece AV bloku gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Sodyum kromoglikat insanda birçok değişik endikasyon ile tedavide ve bir çok hayuvan deneyimine konu olmuştur. Başka birilaç ile etkileşimine rastlanmamıştır.

Kullanım şekli ve dozu:

Film tablet: 450-600mg/gün dozda kullanılır. Gerektiğinde günde 900mg'a çıkılabilir. İndivüdiel idame dozu, kardiyolojik gözlem alanda EKG ve kan basıncı kontrolleri yapılarak tedavi başlangıcında saptanmalıdır. Ampul: Tedaviye EKG ve kan basıncı kontrolleri altında dikkatle izleyerek küçük dozlarda başlanmalıdır. Tek doz i.v. yolla 1mg kg'dır. (Yaklaşık 70kg vücut ağırlığı için gerekli doz 1 amp=20 ml) Sıklıkla 0.5mg/kg (=10 ml) ile de yeterli etki elde edilebilinir. i.v. enjeksiyon yavaş olarak 3-5 dakika içinde yapılmalıdır. Gerektiğinde tek doz 2mg/kg (=40 ml) çıkarılabilinir. 2 enjeksiyon arasındaki süre 90-120 dakika olmalıdır. QRS süresinin (%20) veya frekans korektürlü QT zamanının uzadığı tespit edildiğinde enjeksiyon kesilmelidir. Kısa süreli infüzyon halinde RYTMONORM % 5'1ik glikoz veya levüloz eriyiği içinde 0,5-1 mg/dakika olarak doze edilir. Uzun süreli infüzyon için ortalama günlük doz 560 mg (=160 ml) yeterlidir. Temparatür ve konsantrasyona bağlı olarak çökeltiler oluşabileceğinden infüzyon serum fizyolojik ile hazırlanmaz.

Rytmonorm 300 Mg 30 Tablet Eşdeğerleri

Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:4.9.2015)

Rytmonorm 300 Mg 30 Tablet

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Propafenon Hcl


Barkod Numarası: 8699548091704

İlaç Fiyatı: 15,02 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Abbott Laboratuvarı A.Ş. Logosu

Abbott Laboratuvarı A.Ş.

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2017 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.