Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Abbott Laboratuvarı A.Ş.

Abbott Laboratuvarı A.Ş. LogosuBir asırdan daha uzun bir süre önce, o tarihlerde faal bir hekim ve eczane sahibi olan 30 yaşındaki Dr. Wallace C. Abbott, Abbott Alkaloit Şirketini kurdu. Tedavi edici bir bitkinin etkin (ya da alkaloit) bileşenini kullanarak “dozimetrik granüller” olarak adlandırılan ve o zamanki mevcut diğer tedavilerden daha isabetli ve etkin dozaj sağlayan küçük haplar yaptı. Bu isabetli granüllere olan talep kısa sürede kendi muayenehanesinin gereksinimlerini fazlasıyla aştı ve dünyanın en geniş tabanlı sağlık şirketlerinden birinin temelleri atılmış oldu.

Dr. Abbott ve şirketin ilk kurucuları, daha en başından hastaların yararı için bilimsel araştırmalara öncülük yaptılar. Abbott'un kurucuları, alkaloit tıbbıyla hasta bakımının kalitesini geliştirmek için ilaç granülleri elde etmenin daha yeni ve daha iyi bir yolunu tasarlayarak bilimsel eczacılık uygulamasının yaratılmasına öncülük ettiler. Dr. Abbott, hekimlik eğitiminin öncülerinden olmasının yanı sıra, aynı zamanda büyük bir yayıncılık projesine de destek oluyordu.

* 1888 - Faal bir hekim olan Dr. Wallace C. Abbott, dozimetrik granüllerin imalatına başladı. Dr. Abbott modern eczacılığın kurucularından biridir.
* 1894 - Dr. Abbott The Alkaloid Clinic'i satın aldı ve derginin editörlüğünü yapmaya başladı.
* 1900 - Şirket, Abbott Alkaloid Company adıyla resmi olarak kuruldu.
* 1906 - Dr. Abbott, daha fazla hekime ulaşmak amacıyla şirketin satış kadrosunu oluşturdu.
* 1910 - Abbott, ilk Avrupa temsilciliğini Londra'da açtı. New York, San Francisco, Seattle, Toronto ve Hindistan'da şubeler kuruldu.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Tem Yolu Kavacık Çıkışı Rüzgarlı Bahçe Mevkii Ekinciler Cad.
Hedef Plaza K:6 Kavacık, Beykoz - İSTANBUL
Telefon: (216) 538 74 00
Fax: (216) 425 09 78

»ABBOTT LABORATUVARI A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.