Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Novomix 30 Flexpen 100 Iu 5 Flexpen

Sindirim Sistemi ve Metabolizma » Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları » İnsülinler ve Analogları » Kısa ve orta etkili İnsülin ve analogları Kombinasyonları

Formülü:

İnsulin aspart (rekombinant DNA orjinli), 100 IU/ml

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Diabetes Mellitus tedavisi

Kontrendikasyonları:

Hipoglisemi, insülin aspart veya içindeki maddelerden herhangi birisine aşırı duyarlılık durumları

Uyarılar/Önlemler:

Yetersiz dozlarda kullanımı veya tedaviye ara verilmesi, özellikle Tip 1 diyabette (insüline bağımlı diabetes mellitus), hiperglisemi ve diyabetik ketoasidoza yol açabilir. NovoMix® 30 yemeklerle birlikte kullanılmalıdır. Eşlik eden başka hastalık, özellikle enfeksiyon hastalıkları genellikle hastanın insülin gereksinimini artırır. Hastaların yeni bir çeşit veya marka insüline transfer edilmesi bir doktor denetiminde yapılmalıdır. İnsülin süspansiyonları infüzyon pompaları ile kullanılmamalıdır. Hastanın konsantre olma ve reaksiyon gösterme becerisi hipoglisemi atağı geçirme eğilimine bağlı olarak bozulabilir. Bu durum, bu becerilerin özel önem gösterdiği koşullarda risk oluşturabilir (örn. araba sürme veya makine kullanma).

Gebelik ve Laktasyonda Kullanımı: İnsülin aspart'ın gebelikte kullanımı ile ilgili klinik deneyimler sınırlıdır. Laktasyon döneminde NovoMix® 30 tedavisinde herhangi bir kısıtlama yoktur.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Hipoglisemi, insülin tedavisinin en sık görülen istenmeyen etkisidir. İnsülin tedavisinin başlangıç döneminde ödem ve gözde refraksiyon anomalileri görülebilir. Bu semptomlar genellikle geçicidir. İnsülin tedavisi sırasında lokal aşırı duyarlılık reaksiyonları (enjeksiyon yerinde kızarıklık, şişme, kaşıntı) görülebilir. Bu reaksiyonlar da genellikle geçici karakterdedir ve tedavi sürdürüldükçe kaybolur. Aynı bölge içinde enjeksiyonların aynı yere yapılmasına bağlı olarak enjeksiyon bölgesinde lipodistrofi görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Oral hipoglisemik ajanlar, oktreotid, monoamin oksidaz inhibitörleri, non-selektif beta adrenerjik blokerler, anjiyotensin dönüştürücü enzim (ADE) inhibitörleri, salisilatlar, anabolik steroidler, sulfonamidler, alkol insülin ihtiyacını azaltabilir. Oral kontraseptifler, tiyazidler, glukokortikoidler, tiroid hormonları, sempatomimetikler ve danazol insülin ihtiyacını artırabilir.

Beta blokör ajanlar hipoglisemi semptomlarını maskeleyebilirler.

Kullanım şekli ve dozu:

NovoMix® 30'un dozu bireye özgüdür ve hastanın gereksinimlerine göre belirlenir. Genel olarak yemekten hemen önce kullanılmalıdır. Gerekli olduğu zaman, NovoMix® 30 yemekten hemen sonra verilebilir. Bireyin günlük insülin gereksinimi genellikle 0.5 ve 1.0 U/kg/gün arasındadır. NovoMix® 30 subkutan olarak kullanılmalıdır, intravenöz olarak kullanılmamalıdır. NovoMix® 30 ile çocuklarda ve 18 yaşın altındaki adolesanlarda hiçbir çalışma yapılmamıştır.

Doz Aşımı : İnsülin için spesifik doz aşımı belirlenemese de hipoglisemi çeşitli evrelerde gelişebilir.Hastanın bilincini kaybettiği şiddetli hipoglisemi atakları eğitimli bir kişi tarafından kas içi veya deri altı glukagon (0.5 - 1 mg) veya damar içi yoluyla glukoz enjekte edilerek tedavi edilebilir.

İthalatçı Firma:

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti.
Telefon: (212) 385 40 40
Email: muka@novonordisk.com

Kullanma talimatı ve kısa ürün bilgileri

Novomix 30 Flexpen 100 Iu 5 Flexpen Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:15.2.2018)

Novomix 30 Flexpen 100 Iu 5 Flexpen

İlaç Fotoğrafı: Novomix 30 Flexpen 100 Iu 5 Flexpen

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Insulin Aspart


Barkod Numarası: 8699676950706

İlaç Fiyatı: 136,96 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti. Logosu

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti.

Nispetiye Cad. Akmerkez E3 Blok, Kat:7, Etiler - İSTANBUL
Telefon: (212) 385 40 40
Email: muka@novonordisk.com

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.