Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Novoseven 120 Kiu 2,4 Mg 1 Flakon

Kan ve Kan Yapıcı Organlar » Kanama Durdurucu İlaçlar » K Vitamini ve Diğer Hemostatikler » Kan Koagülasyon (pıhtılaşma) Faktörleri » Rekombinant faktor vii a

Formülü:

Aktif madde olarak pıhtılaşma faktörü VIIa içerir. (Aktive edilmiş eptocog alfa).

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Pıhtılaşma faktörleri (FVIII ve FIX)' ne karşı inhibitör geliştirmiş olan (titresi > 10 BU) kalıtsal veya sonradan kazanılmış hemofili hastalarının kanama epizodları ve cerrahilerinde veya antikor titresi < 10 BU olan Faktör VIII veya Faktör IX' a karşı yüksek cevap verme öyküsü olan hastalarda endikedir.

Kontrendikasyonları:

Fare, hamster, sıçan veya sığır proteinine karşı bilinen aşırı duyarlılık durumunda NovoSeven® kullanımı kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Yakında cerrahi müdahale geçirmiş, kazaya bağlı travma geçiren, trombotik komplikasyonları olan veya ileri aterosklerotik hastalığı olan, septisemisi olan hastalarda NovoSeven® kullanımı riskli olabilir.NovoSeven®; pıhtılaşma faktörleri VIII ve IX' a karşı inhibitör gelişmiş hastaları tedavi edebilecek uygun merkezlerde kullanılmalıdır. Hafif ve orta derecedeki kanama epizodlarında, ürün evde kullanılabilir. Bununla beraber, bu tedavi hastanın düzenli olarak takip edildiği hemofili merkezi ile yakın işbirliği ile düzenlenmelidir. Ev tedavisinin süresi 24 saati geçmemelidir. Kanama kontrol altına alınamazsa hospitalizasyon gereklidir. Araç ve makine kullanımına etkisi bilinmediğinden dikkatli kullanılmalıdır. NovoSeven® ' ın gebelerde kullanıldığında fetus veya üretkenliğe zararlı bir etkisi olup olmadığı bilinmemektedir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Yapılan klinik çalışmalarda Hemofili A ve B hastalarını kapsayan 1939 tedavi epizodunda ciddi advers etki sıklığı %1' dir. En sık rapor edilen advers etkiler: Ağrı, ateş, başağrısı, kusma, tansiyon değişiklikleri ve ciltte meydana gelen hipersensitivite reaksiyonlarıdır.

İlaç etkileşimleri:

NovoSeven® ve diğer faktör konsantreleri arasında potansiyel bir etkileşim riski bilinmemektedir. Aktive edilmiş veya edilmemiş protrombin kompleks konsantreleri ile aynı anda kullanılmasından kaçınılmalıdır. Hemofilik hastalarda özellikle fibrinolitik aktivitenin yüksek olduğu ağız boşluğu gibi bölgelerdeki cerrahi müdahalelerde; antifibrinolitik ajanlar kullanmanın kan kaybını azalttığı rapor edilmiştir.

Kullanım şekli ve dozu:

Çözücü ile eritildikten sonra NovoSeven® , vücut ağırlığının kg'ı başına 3-6 KIU (60-120 µg) olarak intravenöz yoldan bolus enjeksiyon tarzında 2-5 dakikada uygulanmalıdır. Standart doz 90 µg/kg' dır.Uygulanması

NovoSeven® infüzyon solüsyonlarıyla karıştırılmamalıdır ve damla infüzyonuyla verilmemelidir. Aseptik tekniğe uygun olarak sulandırılmalı ve uygulanmalıdır. Kutu içindeki enjektör eritilen preparat ile kullanıma uygundur. NovoSeven® eritildikten sonra başka plastik enjektörler içinde saklanmamalıdır. Parenteral uygulanacak bütün ilaçlarda olduğu gibi; kullanmadan önce partikül içermemesi ve renk değişikliği açısından dikkatle kontrol edilmelidir.

İthalatçı Firma:

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti.
Telefon: (212) 385 40 40
Email: muka@novonordisk.com

Novoseven 120 Kiu 2,4 Mg 1 Flakon Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:13.4.2007)

Novoseven 120 Kiu 2,4 Mg 1 Flakon

İlaç Fotoğrafı: Novoseven 120 Kiu 2,4 Mg 1 Flakon

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Rekombinant Faktör VII a


Barkod Numarası: 8699676790609

İlaç Fiyatı: 2,878.10 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti. Logosu

Novo Nordisk Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti.

Nispetiye Cad. Akmerkez E3 Blok, Kat:7, Etiler - İSTANBUL
Telefon: (212) 385 40 40
Email: muka@novonordisk.com

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.