Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Venoruton Fort 500 Mg 30 Tablet

Kalp Damar Sistemi » Vazoprotektifler » Kapiller Stabilizing Ajanları » Bioflavonoidler » Okserutin

Formülü:

Bir tablet 500 mg okserutin içermektedir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Kronik venöz yetmezliğe eşlik eden ödem ve semptomlar (ağrılı, yorgun, şiş, ağır bacaklar, kramplar, parestezi), Postflebitik sendrom, beslenme bozuklukları, varikoz dermatitler ve varikoz ülserler, Skleroterapi ve varis egzersizinde yardımcı ilaç olarak, Hemoroid semptomları (ağrı, eksudasyon, kaşıntı ve kanama) ve komplikasyonları, Gebeliğin 4. ayından itibaren olmak üzere, gebelik sırasında görülebilen venöz yetmezlik ve hemoroidler, - Radyoterapiyi izleyen damar ve mukoza lezyonlarının önlenmesi ve hafifletilmesi, Diyabete, hipertansiyona ve ateroskleroza eşlik eden retinopatilerde yardımcı tedavi olarak ve amaurosis fugax ataklarının önlenmesinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Venoruton forte'un aktif maddesi olan okserutine veya diğer rutozitlere karşı aşırı duyarlı olanlarda ve ayrıca hamileliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Renal veya hepatik yetmezliği olan hastalarda veya yaşlılarda yapılan özel tolerabilite çalışmalarında, önemli bir intolerans bulgusuna rastlanmamıştır. Hamilelik ve Emzirme: Venoruton, hamile kadınlarda yapılan klinik çalışmalarda incelenmiş fakat hamileliğin ilk 3 aylık dönemi içerisinde değerlendirilmemiştir. Hamileler ve emziren annelerde Venoruton B kategorisinde tanımlanmıştır. Hayvanlardaki üreme çalışmaları ne teratojenik potansiyel, ne de fetus üzerinde başka bir advers etki göstermiştir. Sonuç olarak ve iyi tıbbi uygulamalar uyarınca Venoruton'un hamilelerde yalnızca 4. aydan sonra ve kullanılması zorunlu olduğu takdirde reçete edilmesi önerilir. Hayvan deneylerinde, fetusta ve anne sütünde eser miktarda okserutine rastlanmıştır fakat bu, klinik önemi olan bir bulgu olarak kabul edilmemektedir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Ender olarak yalnızca minör yan etkiler bildirilmiştir: Deri döküntüsü, hafif gastrointestinal bozukluklar (karında şişkinlik, diyare, mide ağrısı, midede iritasyon gibi), başağrısı, baş dönmesi, yorgunluk, kaşıntı ve deride kızarma bildirilmiştir. Bu belirtiler, tedavi kesildiğinde hızla kaybolur.

İlaç etkileşimleri:

Şimdiye kadar hiçbir ilaç etkileşimi kaydedilmemiştir. Okserutinin varfarin grubu antikoagülanlarla etkileşime girmediği gösterilmiştir.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde aşağıdaki dozlarda kullanılır: Venöz bozuklukların tedavisi: Yemeklerle birlikte günde 2 defa 1 Venoruton forte tablet. Semptomlar genellikle 2 hafta içerisinde düzelir. Bu dozaja, semptomlar ve ödem tamaman kayboluncaya kadar devam edilmesi önerilir. Daha sonra tedaviye ara verilebilir (sağlanmış olan düzelme, tedavi durdurulduktan sonra en az 4 hafta devam eder) ve semptomlar tekrarlayacak olursa, yukarıda belirtilen dozlar yeniden uygulanır. Radyoterapinin sekonder etkileri: Radyoterapi boyunca, semptomlar ortadan kalkıncaya kadar, yemeklerle birlikte günde 2 defa 1 tablet. Retinal damar hastalıkları: En iyi sonuçlar, günde 1-2 g'a kadar yükselebilen, yemeklerle birlikte günde 2 defa 1 veya 2 tablet Venoruton forte'a eşdeğer dozlarla alınmıştır.

AŞIRI DOZ ve TEDAVİSİ:
Aşrı dozda kullanımına dair hiçbir olgu kaydedilmemiştir.

Üretici Firma:

Novartis Sağlık,Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.
Telefon: (212) 326 91 00
Email: info@novartis.com.tr

Venoruton Fort 500 Mg 30 Tablet Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:15.2.2018)

Venoruton Fort 500 Mg 30 Tablet

İlaç Fotoğrafı: Venoruton Fort 500 Mg 30 Tablet

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Okserutin


Barkod Numarası: 8699504011203

İlaç Fiyatı: 31,94 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Novartis Sağlık,Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş. Logosu

Novartis Sağlık,Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.

Barbaros Bulvarı No:83 Beşiktaş - İSTANBUL
Telefon: (212) 326 91 00
Email: info@novartis.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.