Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Navelbine 10 Mg Flakon

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar » Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) » Alkaloidler ve Diğer Doğal İlaçlar (64 ilaç) » Vinka Alkaloidleri ve Analogları » Vinorelbin

Formülü:

Vinorelbin tartarat…………………………………………………….13.85 mg (Vinorelbine eşdeğer miktar…………………………………10.00 mg) Enjeksiyonluk su (1 flakon için gerekli miktarda)…1 ml Vinorelbin tartarat…………………………………………………….69.25 mg (Vinorelbine eşdeğer miktar…………………………………50.00 mg) Enjeksiyonluk su (1 flakon için gerekli miktarda)…5 ml

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

NAVELBINE (Viinorelbin), küçük hücreli olmayan akciğer kanseri ve metastatik meme kanserinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Hamilelerde, emziren annelerde ve ciddi hepatik yetmezliği olduğu bilinenlerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

NAVELBINE, intravenöz yoldan kullanılmalıdır. Tedavi hematolojik gözetim altında yapılmalı, her enjeksiyon öncesi hemoglobin seviyesi, lökosit ve granülasit sayımları yapılmalıdır. -Granülositopeni durumunda (> 2000/mm3), granülosit sayısı normale dönene kadar enjeksiyona ara verilmeli ve hasta gözetim altında tutulmalıdır. -Hepatik yetersizlik durumunda doz azaltılmalıdır. -Renal yetmezlik durumundaki etkisi hakkında çalışma bulunmadığından, tedaviye başlamadan önce renal fonksiyonların kontrolünde yarar vardır. -İlacın basınç nedeniyle fışkırması sonucu göze kaçmasından sakınılmalıdır. Ciddi iritasyon ve kornea ülserasyonuna sebep olabilir (Kullanım şekli ve dozu kısmına bakınız). -Şua bölgesine karaciğer dahilse, NAVELBINE radyoterapi ile aynı zamanda uygulanmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Hematolojik toksisite, doz sınırlayıcı toksisite granülositopenidir (önlemler kısmına bakınız). Orta şiddette anemi görülebilir. Nörotoksisite, periferal olarak genelde derin tendon reflekslerinin ortadan kalkması ile sınırlıdır. Parastezi görülmez, uzun süreli tedavi sonrası alt eklemlerde zayıflık oluşabilir. Sindirim otonom sinir sistemi ile ilgili olarak, ana bulgu, kabızlığa yol açan paresidir, nadiren paratilitik ileus görülebilir. Gastrointestinal toksisite, kabızlık (nötrotoksisite kısmına bakınız), tekrar oranı düşük bulantı ve kusma görülebilir. Bronkopulmoner toksisite, diğer vinka-alkaloidler gibi dispne ve bronkospazm yapabilir, bu reaksiyonlar genellikle enjeksiyonu takip eden birkaç dakika veya saat içerisinde ortaya çıkabilir. Diğer yan etkiler, tedrici olarak hafif alopesi, çene ağrıları görülebilir. İntravenöz enjeksiyon sırasında ilacın ekstravazatasyonu, nekroza neden olan lokal reaksiyonlara yol açabilir (dozaj ve uygulama kısmına bakınız).

İlaç etkileşimleri:

En sık kullanılan NAVELBINE, sisplatin kombinasyonunda ürünün farmokokinetik parametrelerini değiştirici bir reaksiyona rastlanmamıştır.

Kullanım şekli ve dozu:

Sadece intravenöz yoldan kullanılır. - Monoterapide, normal doz haftada bir uygulanan 25-30 mg/m2’ dir. - Kombine kemoterapide, doz ve uygulama soklığı takip edilecek protokole göre belirlenir. Enjekte edilecek doz, serum fizyolojik içerisinde seyreltilerek (125 ml gibi), kısa süreli verilmelidir (15-20 dakika). Enjeksiyonu takiben damar, serum fizyolojik ile temizlenmelidir. - Hepatik yetersizlik durumanda doz azaltılmalıdır. - Renal yetmezlik durumunda kullanımı için önlemler kısmına bakınız. NAVELBINE enjeksiyonunu başlamadan önce, iğnenin vene tam olarak sokulduğundan emin olunmalıdır. İntravenöz uygulama sırasında ilacın çevre dokulara yayılması durumunda, ciddi iritasyon görülebilir. Bu koşulda enjeksiyon durdurulmalı ve kalan kısmı başka bir vene verilmelidir. - Kaza ile göze teması söz konusu ise, gözler derhal su veya izotonik çözelti ile yıkanmalıdır. DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ: Ciddi granülasitopeni sonucu, hayati prognozu etkileyebilecek enfeksiyon riski söz konusu olabilir.

İthalatçı Firma:

Pierre Fabre İlaç A.Ş.
Telefon: (216) 317 47 07

Navelbine 10 Mg Flakon Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:2.3.2018)

Navelbine 10 Mg Flakon

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Vinorelbin


Barkod Numarası: 8699749770019

İlaç Fiyatı: 45,42 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Pierre Fabre İlaç A.Ş. Logosu

Pierre Fabre İlaç A.Ş.

Yenisahra Mh.İnönü Cd. Çalışkan Sk.N:4/2 Kadıköy - İSTANBUL
Telefon: (216) 317 47 07

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.