Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Heksa Deri 15 Gr Merhem

Dermatolojik İlaçlar » Dermatolojik Antibiyotik ve Kemoterapötik İlaçlar » Vücut Yüzeyine Uygulanan Antibiyotikler » Diğer Antibiyotikler

Formülü:

Oxytetracycline HCl, 485 mg
Polymyxin- B sulfate, 15 mg

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Heksa Deri Merhemi, müstahzarda mevcut antibiyotiklerden birine veya her ikisine birden hassas olan organizmalardan ileri gelen deri enfeksiyonşarının lokal tedavisinde veya profilaksisinde endikedir. Bu gibi lezyonlar yüzeysel piyojen enfeksiyonlar, piyodermitler, püstüllü dermatitler, küçük yaralarveya yanıklarla meydana gelen enfeksiyonlardan ileri gelir. Heksa'nın hem gram pozitifve hemde gram negatiforganizmalar üzerindeki geniş tesir sahası, Polimiksin B'nin Pseudomonas aeruginosa (B pyocyaneus) dahil, gram negatif organizmalar üzerindeki bakterisid tesiriyle birleşmiştir. Polimiksin B Sulfat Pseudomonas aerugnosada tercihen kullnılan bir antibyotiktir. Polimiksin B sülfatı Heksa Deri Merhemi miksat bekteri florasından ileri gelen enfeksiyonların tedavisinde özel bir değeri haizdir. Buna ilaveten, Polimiksin B Sulfat'ın bazı mantarlar üzerinde müessir olduğunu gözteren delliller mevcuttur. Oksitetrasiklin ile Polimiksin birbirine eklenen müşterek antibakteriyeltesirlerden başka bir çok hallerde ikisinin birleşmesinden hakiki sinerjik tesirde elde edilir.

Kontrendikasyonları:

Yoktur.

Uyarılar/Önlemler:

Lokal irritasyona neden olabilir. Dirençli mikroorganizmaların tedavisinde kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

"Kristal oksitetrasiklin ve Polimiksin B Sülfat toksisistesi az olan antibiyotiklerdir. Deri dokuları tarafından gayet iyi tolere edildii gibi, lokal olarak kullaıldığı zaman yen tesir husule getirmez. Çıplak ve derisi soyulmuş sahalarda tatbik edildiği zaman hafif bir yanma veya batma hissi müşahede edilebilir. Bu his şiddetlendiği taktirde tedaviye son vermek icap eder. Zaman zaman allerjik reaksiyonlar görünürse de nadirdir. Eğer liddetli reaksiyonlar görülecek olursa Polimiksin B Sülfatı Heksa Deri Merhemi tadvisinde ara vermek lazımdır.

İlaç etkileşimleri:

Heksa ve diğer antibiyotiklerin kullanılması. Monilia, satfilokok ve diğer bakteri cinsleri gibi hassas olmayan organizmaların fazla üremesiyle neticelenebilir. Bu itibarla hastanın daimi müşahede altında bulundurulması zaruridir. Eğer tedavi esnasında hassas olamyan bakterilerden veya funguslardan ileri gelen yeni enfeksiyonlar zuhuredecek olursa, hekime danışılmalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Tatbik Şekli: Polimiksin B sulfatı Heksa Deri Merhemi, lokal olarak tatbik edilmelidir. Merhem hasta satıh ile daimi surette temas halinde bırakılmalıdır. Cilt itinalı bir şekilde temizlendikten sonra steril bir gazlı bez üzerine konulan merhem hasta satıha günde en az 2-3 defadirekt olarak tatbik edilir. Şiddetli enfeksiyonların tedavisinde veya sistemik bir hastalık halinde gelen vak'alarda, polimiksin B Sulfatlı Heksa Deri Merhemi ile birlikte ağızdan Heksasiklin kapsülde kullanılmalıdır. Tedavi Süresi: Şifayı temin edecek tedavi süresi enfeksiyonun şiddet ve cinsine bağlıdır. Eğer tedaviye çok erken nihayet verilecek olursa, istilacı organizmalar yeniden faaliyete geçerler, bu itibarla tam şifa hasıl oluncaya kadar devamlı olark ilacın tatbik edilmesi tavsiye olunur. Ekseriyette devamlı tedavi alttında bile, iki antibyotikten herhangi birine karşı bakteriyel mukavemet husule gelmez.

Üretici Firma:

Polifarma İlaç San.ve Tic. A.Ş.
Telefon: (212) 674 46 46

Heksa Deri 15 Gr Merhem Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Heksa Deri 15 Gr Merhem

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Polimiksin B Sulfat + Oksitetrasiklin Hcl


Barkod Numarası: 8699606380061

İlaç Fiyatı: 1,69 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Polifarma İlaç San.ve Tic. A.Ş. Logosu

Polifarma İlaç San.ve Tic. A.Ş.

Abdi İpekçi Cd.Özel İdare İş Mrk. Kat:2 No:201-202 Bayrampaşa - İSTANBUL
Telefon: (212) 674 46 46

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.