Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Klavunat-bid 1000 Mg
{14 Tablet Ambalaj}

Sistemik Antiinfektifler, Antibiyotikler»Antibiyotik

Formülü:

Amoksisilin Trihidrat, 875 mg; Potasyum Klavunat, 125 mgA

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Üst solunum yolları enfeksiyonları: Sinüzit, tonsilit, larenjit, farenjit, trakeit. Orta kulak iltihabı ve diğer K.B.B. enfeksiyonları. Alt solunum yolları enfeksiyonları: Akut ve kronik bronşit, pnömoni, amfizem, akciğer abseleri. Cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları Sellülit, yara enfeksiyonları, çıban ve abseler, intra-abdominal sepsis. Genito-üriner sistem enfeksiyonları. Sistit, üretrit, pyelonefrin, septik abortus, pelvis enfeksiyonları, gonore. Diğer enfeksiyonlar Osteomyelit tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Penisiline aşırı duyarlılığı olduğu bilinenlerde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Penisilin tedavisi uygulanan hastalarda ciddi ve bazen fatal anaflaktoid reaksiyonlar bildirilmiştir. Bu tip reaksiyonlar özellikle birçok alerjene duyarlılığı olan kişilerde ve parenteral uygulamada oral uygulamaya göre daha sık görülmüştür. Bu nedenle penisilin tedavisine başlamadan önce penisilin, sefalosporin ve diğer alerjenlere karşı önceden aşırı duyarlılık reaksiyonu olup olmadığı iyice soruşturulmalıdır. Alerjik reaksiyonlar görüldüğü taktirde ilaç kesilmeli ve gerekli tedaviye başlanmalıdır. Ciddi anaflaktoid reaksiyonların epinefrin ile tedavisi gerekir. Ayrıca I,V. steroidler, oksijen uygulaması, solunum yolunun açık tutulması yapılması gereken işlemlerdir. Gebelikte kullanımı: Gebelik sırasında mutlak gerekmedikçe kullanılmamalıdır. İlaç anne sütüne geçtiği için emziren annelerde kullanımı sırasında dikkatli olunmalıdır. Uzun süreli tedavi tüm güçlü ilaçlarda olduğu gibi hematopoetik sistem, renal ve hepatik fonksiyonlar periyodik olarak izlenmelidir. Tedavi sırasında bakteriyel patojenler (Enterobakter, Pseudomonas) ve mantarlarla (Candida) süperenfeksiyon ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Böyle bir durumda ilaç kesilmeli ve uygun tedaviye başlanmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Klavunat genelde iyi tolere edilir. En sık rastlanan yan etkiler, diyare, bulantı ve kusma, cilt döküntüleri ve ürtikerdir. Bunların dışında çoğu hipersensitivite fenomenine bağlı anemi, trombositopenik purpura, eozinofilli, lökopeni, agranülositoz gibi bazı reaksiyonlar bildirilmiştir. Bu reaksiyonlar ilacın kesilmesiyle birlikte ortadan kalkar.

İlaç etkileşimleri:

Probenesid, Amoksisilin' in real tübüler sekresyonunu azaltır. Klavunat ile birlikte kullanımı Amoksisilin'in kan seviyelerinde yükselmeye neden olur. Klavunat Allopurinol ile birlikte kullanıldığında cilt döküntülerinin ortaya çıkma olasılığı artar. Klavunat;Antabuse (disülfiram) ile birlikte kullanılmamalıdır. Klavunat' ın oral kullanımı idrarda yüksek Amoksisilin konsantrasyonları meydana getirir. Bu konsantrasyonlar idrarda glükoz testi yapıldığında hatalı pozitif reaksiyonlar doğurabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Klavunat-bid 1000 Mg Eşdeğerleri

    Bu ilaca eşdeğer ilaç bulunamadı.
Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:Belirtilmemiş.)

Klavunat-bid 1000 Mg
{14 Tablet Ambalaj}

İlaç Fotoğrafı: Klavunat-bid 1000 Mg

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçetesiz satılır.
Not: Bu ilaç uzun süredir piyasada bulunmamaktadır.


Barkod Numarası:

İlaç Fiyatı: 0 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Atabay İlaç Fabrikası A.Ş. Logosu

Atabay İlaç Fabrikası A.Ş.

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2018 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.