Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Atabay İlaç Fabrikası A.Ş.

Atabay İlaç Fabrikası A.Ş. LogosuAtabay; İstanbul'da 1939'da İkinci Dünya Savaşının patlamasından hemen önce Eczacı Ömer Kemalettin Atabay tarafından kuruldu.

Şirket ticaret, ithalat ve farmasötik ürün pazarlaması ile işe başladı. 1940 yıllarında bu orta büyüklükteki ticari girişim o zaman çok aranan sulfonamid tabletleri üretimine dönüştü. Böylece Türkiye'de ilaç endüstrisinin yolu açılmış oluyordu.

1954 yıllarına gelindiğinde Atabay Farmasötik Ürünler Şti. çok iyi donatılmış modern bir fabrika haline gelmiş bulunuyordu.

Başlangıçtaki ürün çeşitleri sulfonamidlerin yanı sıra analjezikleri de içine alarak genişlemişti. Atabay'ın çabuk büyümesi kısa süre içinde yeni ve daha büyük bir fabrika gereksinimini doğurdu. Böylece bu yeni tesis 1967 de bugünkü yeri olan Acıbadem, İstanbul'da kuruldu.Atabay, aktif ilaç maddeleri üreterek vertikal integrasyona karar verdi. 1970 yılında, Atabay İlaç Hammaddeleri Şti'nin yeri olarak İstanbul yakınlarındaki Gebze seçildi. Beş yıl sonra farmasotik ilaç aktif madde üretim tesislerine ilaveten yine Gebze'de ayrı bir bölgede tarım, halk sağlığı ve veteriner alanlarında kimyasal madde üretmek için Atabay Tarım İlaçları ve Veteriner İlaçları A.Ş kuruldu.

Bugün yeniliğe açık ve teknik olarak eğitilmiş yönetici kadroların yönetimi altında Atabay Kuruluşları insan için kaliteli ürünleri yüksek kapasitede üretmeyi sürdürmektedir.Ürünlerin pazarlanması ve promosyonu rekabet gücü yüksek satış organizasyonu, yerli ve uluslar arası dağıtım kuruluşları aracılığı ile gerçekleşmektedir.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Acıbadem Köftüncü Sk.N:1 Kadıköy - İSTANBUL
Telefon: (216) 326 69 65
Fax: (216) 340 13 77
Email: info(at)atabay.com

»ATABAY İLAÇ FABRİKASI A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.