Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet

Sinir Sistemi » Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) » Uyuşturucu Etkiye Sahip İlaçlar (Opioid) » Diğer » Tramadol

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Cerrahi operasyon sonrası , kırık ve yaralanmalara bağlı ağrılar ile non - narkotik analjeziklerin yetersiz kaldığı konserve ve diğer değişik kaynaklı , orta ve şiddetli , akut veya kronik ağrılarda kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Formülündeki maddelerden birine veya opioidlere karşı bilinen duyarlılığı olanlarda, geçmişte veya halen opioid alışkanlığı ya da bağımlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Yüksek dozlarda solunum depresyonu yapabilir; trisiklik antidepresanlar, SSRİ depresanları, MAO inhibitörleri, nöroleptikler ve nöbet eşiğini düşüren diğer ilaçları alanlarda nöbet riski arttırabilir, anaflaktoid reaksiyonlar görülebilir; minör ağrıların tedavisi için kullanılmamalıdır; hastanın reaksiyon kabiliyetini etkileyerek araba veya makine kullanmasını zayıflatabilir; hamilelikte kullanımı ancak risklerin dikkatlice değerlendirilmesinden sonra olmalıdır; emzirme döneminde kullanılırken süte geçtiği (% 0.1) göz önüne alınmalıdır; tolerans ve çekilme semptomları görülebilir; bağımlılık yapma potansiyeli mevcuttur.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Halüsinasyon, konfüzyon, gastrointestinal şikayetler, ender vakalarda kardiovasküler etkiler, kaşıntı, döküntü ve ürtiker, bronkospazm ve mevcut astmanın şiddetlenmesi.

İlaç etkileşimleri:

Santral sinir sistemini etkileyen diğer ilaçlarla beraber alındığında sedatif etki artabilir.MAO inhibitörleri ve alkol alan hastalarda kullanılmamalıdır.Ayrıca alkol,hipotikler, santral etkili analjezikler,opioidler veya psikotropik ilaçlarla kullanılması önerilmez.

Kullanım şekli ve dozu:

Ampul: Erişkinler ve 12 yaş üzerindekilerde tek dozluk kullanım 1 ampuldür.Enjeksiyonlar yavaş i.v. dilüe infüzyon, i.m veya s.c yolla uygulanabilir.Bir defalık doz 2 mg / kg'ı geçmemelidir.
Kapsül : Ağrının varlığında 1 kapsül uygulanır.Ağrının geçmemesi halinde 30-60 dakika sonra bir kapsül daha uygulanabilir.Max. günlük doz 400 mg ve 75 yaş üzerindekilerde 300 mg' dır.Renal ve hepatik yetmezliklerde doz ayarlaması yapılmalıdır.
Damla : Erişkin ve 12 yaş üzeri çocuklarda 20 damla az miktarda sıvı veya bir kesme şekere damlatılarak kullanılır. Gerekirse 30-60 dakika sonra aynen tekrarlanır.Bir defada uygulanacak doz 2 mg/kg'ı geçmemelidir.
Retard Tablet : Retard tabletlerin etkisinin diğer formlara göre geç başlayacağı unutulmamalıdır.İki kullanım arasındaki en kısa zaman 8 saattir. Günlük doz 400 mg'ı geçmemelidir.75 yaş üzeri olanlarda günlük doz 300 mg'ı geçmemelidir.Renal ve karaciğer yetmezliği olanlarda doz ayarlaması gerekebilir.

Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet Eşdeğerleri

Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:4.9.2015)

Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet

İlaç Fotoğrafı: Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Yeşil Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Tramadol Hcl


Barkod Numarası: 8699514039273

İlaç Fiyatı: 14,78 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosu

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2018 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.