Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet

Sinir Sistemi » Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) » Uyuşturucu Etkiye Sahip İlaçlar (Opioid) » Diğer » Tramadol

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Cerrahi operasyon sonrası , kırık ve yaralanmalara bağlı ağrılar ile non - narkotik analjeziklerin yetersiz kaldığı konserve ve diğer değişik kaynaklı , orta ve şiddetli , akut veya kronik ağrılarda kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Formülündeki maddelerden birine veya opioidlere karşı bilinen duyarlılığı olanlarda, geçmişte veya halen opioid alışkanlığı ya da bağımlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Yüksek dozlarda solunum depresyonu yapabilir; trisiklik antidepresanlar, SSRİ depresanları, MAO inhibitörleri, nöroleptikler ve nöbet eşiğini düşüren diğer ilaçları alanlarda nöbet riski arttırabilir, anaflaktoid reaksiyonlar görülebilir; minör ağrıların tedavisi için kullanılmamalıdır; hastanın reaksiyon kabiliyetini etkileyerek araba veya makine kullanmasını zayıflatabilir; hamilelikte kullanımı ancak risklerin dikkatlice değerlendirilmesinden sonra olmalıdır; emzirme döneminde kullanılırken süte geçtiği (% 0.1) göz önüne alınmalıdır; tolerans ve çekilme semptomları görülebilir; bağımlılık yapma potansiyeli mevcuttur.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Halüsinasyon, konfüzyon, gastrointestinal şikayetler, ender vakalarda kardiovasküler etkiler, kaşıntı, döküntü ve ürtiker, bronkospazm ve mevcut astmanın şiddetlenmesi.

İlaç etkileşimleri:

Santral sinir sistemini etkileyen diğer ilaçlarla beraber alındığında sedatif etki artabilir.MAO inhibitörleri ve alkol alan hastalarda kullanılmamalıdır.Ayrıca alkol,hipotikler, santral etkili analjezikler,opioidler veya psikotropik ilaçlarla kullanılması önerilmez.

Kullanım şekli ve dozu:

Ampul: Erişkinler ve 12 yaş üzerindekilerde tek dozluk kullanım 1 ampuldür.Enjeksiyonlar yavaş i.v. dilüe infüzyon, i.m veya s.c yolla uygulanabilir.Bir defalık doz 2 mg / kg'ı geçmemelidir.
Kapsül : Ağrının varlığında 1 kapsül uygulanır.Ağrının geçmemesi halinde 30-60 dakika sonra bir kapsül daha uygulanabilir.Max. günlük doz 400 mg ve 75 yaş üzerindekilerde 300 mg' dır.Renal ve hepatik yetmezliklerde doz ayarlaması yapılmalıdır.
Damla : Erişkin ve 12 yaş üzeri çocuklarda 20 damla az miktarda sıvı veya bir kesme şekere damlatılarak kullanılır. Gerekirse 30-60 dakika sonra aynen tekrarlanır.Bir defada uygulanacak doz 2 mg/kg'ı geçmemelidir.
Retard Tablet : Retard tabletlerin etkisinin diğer formlara göre geç başlayacağı unutulmamalıdır.İki kullanım arasındaki en kısa zaman 8 saattir. Günlük doz 400 mg'ı geçmemelidir.75 yaş üzeri olanlarda günlük doz 300 mg'ı geçmemelidir.Renal ve karaciğer yetmezliği olanlarda doz ayarlaması gerekebilir.

İthalatçı Firma:

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Telefon: (212) 354 18 00
Email: info@abdiibrahim.com.tr

Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:15.2.2018)

Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet

İlaç Fotoğrafı: Contramal Retard 100 Mg 30 Tablet

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Yeşil Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Tramadol Hcl


Barkod Numarası: 8699514039273

İlaç Fiyatı: 19,08 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosu

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kore Şehitleri Cad. No:19 Zincirlikuyu - İSTANBUL
Telefon: (212) 354 18 00
Email: info@abdiibrahim.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.