Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Sulcid 750 Mg 10 Film Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar » Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar » Penisilinler » Penisilinli Kombinasyonlar » Ampisilin + sulbaktam

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu sinüzit, otitismedia, epiklottit, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, bakteriyel pinomoliler idrar yolları enfeksiyonları ve piyelonefrit; peritonit, kolesistit, endometrit ve pelviksululit gibi intraapdominal enfeksiyonlar; bakteriyel septisemi, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, kemik ve eklem enfeksiyonları ve gonokok enfeksiyonlarında endikedir.

Kontrendikasyonları:

Öz geçmişinde herhangi bir penisiline duyarlık gösteren kişilerde bu bileşimin kullanılması kontrendikedir. İ.M. uygulamada çözücü olarak kullanılan lidokain hidroklörür, amidtipilokal anesteziklere duyarlı olduğu bilinene kişilerde ve kalp bloğu olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Penisilin tedavisi yapılan hastalarda ciddi, hatta bazen aşırı duyarlılık reaksiyonları bildirilmiştir. Bu reaksiyonlar geçmişinde penisilin veya bir çok allerjene aşırı hassasiyeti olan kişilerde meydana gelmektedir.
Eğer alerjik bir reaksiyon meydana gelirse ilaç kesilmeli ve uygun tedavi başlatılmalıdır. Herhangi bir antibiyotik preparatında olduğu gibi mantarlar dahi duyarlı olmayan organizmaların aşırı üreme belirtileri için devamlı gözlem gereklidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Diyare, bulantı, karın ağrısı , epigastrik rahatsızlıklar, kusma, deri döküntüsü, kaşıntı sedasyon ve halsizlik gibi yan etkiler görülebilir. Tüm parenteral antibiyotiklerde olduğu gibi özellikle intramüsküler uygulamaya bağlı olan enjeksiyon yerindeki ağrı en sık rastlanan yan etkidir.

İlaç etkileşimleri:

Ampisilin ve allopurinolun birlikte kullanımı, hastalarda deri döküntüsü insidansını yalnız ampisilin alan hastalara göre önemli derecede artırır. Ampisilin, aminoglikoziter ile geçimsizdir ve bu nedenle aynı kap içinde karıştırılmamalıdır.dekstroz ve diğer karbonhidratları ihtiva eden solüsyonlarda ampisilin daha az stabildir.Kan ürünleri veya protein hidrolizatları karıştırılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Sülsitenjektal flakon İ.M. yanlız intramüsküler yolla kullanılır. İ.M uygulama derin enjeksiyonla yapılmalıdır. Çözücü olarak sadece enjeksiyonlu su kullanıldığında enjeksiyon yerinde ağrı olabilir.Erişkin dozu genellikle 6-8 saatte bir Sulcid 1.0 gr veya 2 gr dır. Günlük toplam sulbaktam dozu 4 gr'ı aşmamalıdır. Çocuklar, bebekler ve yeni doğmuşlarda genel olarak doz 150 mg/kg/gün dür. Bu toplam doz 100 mg/kg ampisilin 50 mg/kg sulbaktama ve tekabül eder.

Üretici Firma:

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.
Telefon: (212) 467 11 11
Email: saltin@ieulagay.com.tr

Sulcid 750 Mg 10 Film Tablet Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:26.3.2018)

Sulcid 750 Mg 10 Film Tablet

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Sultamisilin


Barkod Numarası: 8699508090525

İlaç Fiyatı: 25,82 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş. Logosu

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.

Davutpaşa Cd. No: 12 Topkapı - İSTANBUL
Telefon: (212) 467 11 11
Email: saltin@ieulagay.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.