Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Merck Sharp & Dohme İlaçları Ltd.Şti.(MSD)

Merck Sharp & Dohme İlaçları Ltd.Şti.(MSD) LogosuÜlkemizde resmi olarak 16 Aralık 1992 tarihinde kurulan ve 1993 yılının Ocak ayında tüm kadrosu ile bir kurum olarak çalışmaya başlayan MSD, öncelikle insan kaynakları, pazarlama, satış, finans gibi ana fonksiyonları ile faaliyete geçmiştir.

Türkiye'de MSD, 1995 yılında ilaç sektöründe en hızlı büyüyen firmalardan biri haline gelmiş; ilaç pazarı bir önceki yıla göre %15 oranında büyürken, MSD %40 oranında büyüme göstermiştir.

MSD'nin 2000 yılı sonundaki hedefi pazar payında ve büyüme hızında Türkiye'nin ilk 5 ilaç firması arasında yer almaktır.

Türkiye'de MSD, hedef grupların kanıta dayalı tedavi ve sağlık ekonomisi konularında eğitilmesini toplumsal sorumlulukları arasında görmektedir. Sağlık ekonomisine büyük önem veren MSD, uygun tedavi seçenekleri sunarak Türkiye'nin hatalı tedaviden kaynaklanan ek sağlık harcamaları maliyetini en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

2000'li yıllarda da Türkiye İlaç pazarında istikrarlı konumunu korumaya devam eden Merck Sharp & Dohme Türkiye, pazara sunduğu yenilikçi ilaçlarla hastalar umut ışığı olmaya devam etmiştir. Kolestrol, hipertansiyon, osteoporoz, astım, glokom, hastane infeksiyonları gibi farklı tedavi alanlarında ve önümüzdeki yüzyılda özellikle ön plana çıkacağına kesin gözüyle bakılan koruyucu hekimliğin en önemli aşamalarından birisi olan aşılarda önemli lansmanlara bu yıllarda imzasını atmıştır.

Avrupa Birliğine uyum süreci, Türkiye'de Sosyal Güvenlik Kurumlarının reformları ve ilaç harcamalarını azaltmaya yönelik politikaları, varolduğumuz pazarlarda artan rekabetle birlikte 2000'li yıllarda MSD Türkiye yeni bir misyon daha yüklenmiştir. Hastaların son teknolojinin ürünü yenilikçi ilaçlara ulaşabilmeleri ve dünya devi ilaç firmalarının bilimsel birikimlerini Türk insanının hizmetine artan bir ivmeyle sunabilmek için, diğer önder araştırmacı ilaç firmaları ile aynı çatı altında toplanarak AİFD (Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği) kurulmuştur. Merck Sharp & Dohme Türkiye, AİFD'nin aktif bir üyesi olarak Türkiye'deki ilaç politikaları, sanayinin bugün gelmiş olduğu noktadaki zorluklar ve Avrupa Birliği uyum sürecinde karşılaşılabilecek soru ve sorunlar gibi konularda Hükümet yetkilileri ve diğer ilgili kurumlar ile birlikte çalışmalarını yürütmektedir.

"AKILLI BİNADA HİZMETE DEVAM!" sloganı ile yola çıkarak 17 Haziran 2005 Cuma günü Merck Sharp Dohme İlaçları Türkiye ofisi hizmete sokulmuştur. Şirketimizin, Türkiye'deki yatırımlarından biri olan ofis, aynı zamanda ülkemize olan inancın ve geleceğe yönelik planların bir göstergesi olarak Türkiye'ye yapılmış olan bir yatırımdır. 1999 depreminin ardından başlatılan proje, doğayla teknolojiyi buluştururken özgün tasarımı ve fonksiyonları ile dikkat çekiyor. 12 yıldır Türkiye pazarında faaliyet gösteren Merck Sharp Dohme İlaçları Ltd.Şti., İstanbul'da İstinye'de modern çağın sistemleriyle donatılmış yeni hizmet binasının açılışını, T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek huzurlarında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Murat Başesgioğlu, Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ'ın değerli katılımlarıyla, MSD Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Per Wold - Olsen, MSD Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Faik Somer ve MSD Türkiye Genel Müdürü Kevin Ali'nin ev sahipliğinde gerçekleştirmiştir.

MSD Türkiye, merkez ofisinin 14 Mart 2005 tarihinde İstinye'ye taşıdı. 6 yıllık bir emeğin sonucunda, 15 milyon dolara mal olan ve 16,500 m2 alana kurulan bina, çeşitli güvenlik, yangın ve merkezi otomasyon sistemleriyle donatıldı. Ayrıca, modern çağımızın akıllı binasında camlı bölmeler, binanın her noktasında gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılmasına olanak sağllıyor. Binada, üç ayrı merkeze konumlandırılmış olan atriumlardaki botanik bahçeleri, doğayla teknolojinin buluşmasını simgeliyor.

MSD Türkiye, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinin iş birliğiyle gerekli tüm yasal ve etik kurallara yerine getirerek, klinik araştırmalar sürdürmektedir. Herbiri çok uluslu büyük klinik araştırma programlarının bir ayağı niteliğinde olan ve üniversitelerimizde birbirinden değerli bilim adamlarının öncülüğünde yürütülen bu klinik çalışmalar, bir yandan Türkiye'ye ciddi bilimsel yatırım anlamına gelirken, öte yandan Türk ve Dünya tıbbının gelişimine katkıda bulunmaktadır.

2006 yılına gelindiğinde MSD Türkiye yaklaşık 140 milyon dolarlık cirosu ile sektörde kararlı adımlarla ilerlemeye devam ederken, etik ilkeleri, sosyal sorumluluk anlayışı, başarılı geçmişi ve aydınlık geleceğiyle Türk İlaç sektöründe ön plana çıkmaktadır.Türkiye'de 14 yıldır var olan, MSD tüm dünyada referans kabul edilen evrensel anlayışını, köklü şirket kültürünü ve çağın ötesindeki bilimsel birikimini Türk tıbbının ve Türk hastalarının hizmetine sunmaktadır.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Gazeteciler Mah.Yazarlar Sk.N:30 Esentepe - İSTANBUL
Telefon: (212) 213 58 00
Fax: (212) 213 58 13
Email: info(at)merck.com.tr
Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2023 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.