Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş. LogosuMustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. Türkiye'de önde gelen ve en eski farmasötik firmalardan biridir. Firma 1923'te Üsküdar, İhsaniye'de Mustafa Nevzat Laboratuarı adı altında kurulmuştur.

Kurucusu olan Prof. Mustafa Nevzat Pısak'ın çağdaş eczacılığın gelişmesinde, eczacılık eğitiminin batı yöntemlerine göre değiştirilmesinde ve Türk Eczacılık Endüstrisinin kurulmasında büyük rolü olmuştur.

Onun "Laboratuarı" Türkiye'de enjektabl üreten ilk ilaç şirketlerinden biri olarak bu alandaki önemli bir boşluğu doldurmuştur. İlk kurulduğu yıllarda 8 kişinin çalıştığı laboratuar, 1933 yılında Divanyolu'na, oradan da Nuruosmaniye'ye taşınmıştır.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş., 1957'de Mecidiyeköy'deki yeni binasına taşınmış ve aynı yıl anonim şirket haline dönüşmüştür. 1984'te Mecidiyeköy işletmesine ek olarak Yenibosna işletmesi kurulmuştur. 2003 yılında Mecidiyeköy'deki işletmenin büyük bir bölümü Yenibosna'ya taşınmıştır.

Bugün Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. 1000 kişilik uzman kadrosu ve modern tesisleriyle Türkiye'nin önde gelen mamul ilaç ve ilaç hammaddesi üreticilerindendir.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. hammadde tesisinde klaritromisin ve süspansiyon için klaritromisin granülleri, sulbaktam sodyum, sultamisilin tosilat ve sultamisilin baz üretmektedir.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. Yenibosna, İstanbul'daki üç ayrı üretim ünitesinde ampul, flakon, liyofilize enjektabl, kapsül, tablet, film kaplı tablet, kuru toz süspansiyon gibi temel farmasötik şekilleri üretmektedir.

Geniş kapasiteli enjektabl preparat üniteleri ve liyofilizasyon tesisleriyle parenteral ilaç üretiminde Türkiye'nin en deneyimli kuruluşudur.

Mamul farmasötik preparatların üretildiği bağımsız tesislerinden birinde penisilin grubu ß-laktam ürünleri, diğerinde ise sefalosporin grubu ß-laktam ürünleri üretilmektedir.

Üçüncü bir tesiste ise penisilin ve sefalosporin gruplarının dışındaki antibiyotikler, kortikosteroidler, kardiyovasküler preparatlar, antienflamatuar ajanlar, gastrointestinal ajanlar ve diğer tedavi gruplarındaki ajanlar üretilmektedir.

Dünya standartlarındaki "Güncel İyi İlaç Üretimi (cGMP)" ve "Güncel İyi Laboratuar Uygulamaları (cGLP)" kurallarına uygunluk içinde, sürekli eğitim, bilgi birikimi ve modern teknoloji ile üretilen ilaçlar yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da birçok ülkede insan sağlığının hizmetine sunulmaktadır.

Temmuz 2004'te Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş.'ne ampisillin sodyum/sulbaktam sodyum için Almanya'dan EU-GMP sertifikası verilmiştir.

2005 yılında Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. ürünlerinin ABD'de satış, pazarlama ve dağıtımı için imzalamış olduğu stratejik ortaklık anlaşmaları ile Türk İlaç Endüstrisi'nde yerli firmalar adına da çok önemli bir başarıya imza atmış ve diğer Türk şirketlerinin de önünü açmıştır. İlk ANDA dosyası FDA onayına sunulmuştur. Bu Türk İlaç Endüstrisi için de bir ilktir.

Kasım 2006'da hammadde ve mamul ürün tesislerimiz FDA tarafından teftiş edilmiş ve her iki tesisimiz de steril ürünler için FDA onayından geçmiştir. Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. mamul ürüne yönelik olarak FDA onayı almış ilk Türk İlaç üreticisi olmuştur.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. farmasötik ürünlerini ruhsat aldığı ABD, Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Azerbeycan, Bosna Hersek, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Filipinler, Gürcistan, Kazakistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Malezya, Malta, Özbekistan, Pakistan, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Venezuela, Vietnam ve Yemen'e ihraç etmektedir.

Prof. Mustafa Nevzat Pısak'ın daima en iyiyi yapmayı hedef alan meslek ahlakı ve çalışma hayatında insan unsuruna verdiği büyük değer, bugün de Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A. Ş.'nin temel felsefesini oluşturmaktadır.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Pak İş Merkezi, Prof.Dr. Bülent Tarcan Sok. 5/1 Gayrettepe - İSTANBUL
Telefon: (212) 274 81 50
Fax: (212) 275 79 56
Email: info(at)mn.com.tr

»MUSTAFA NEVZAT İLAÇ SANAYİ A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.