Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Yeni Recordati İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Tic. A.Ş.

Yeni Recordati İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Tic. A.Ş. LogosuYeni İlaç ve Hammaddeleri San ve Tic. A.Ş'nin temeli 1927 yılında Dr. Kamil Berk ile Eczacı Hulki Göknar tarafından “Tıbbi ve Saydani Müstahzarlar Laboratuarı” adı altında atılmıştır. Bir süre sonra Kardeşi Eczacı – Kimyager Necdet Göknar'da değerli çalışmalarıyla aralarına katılmıştır.

Şişli Etfal Hastanesinde Başhekimlik yapan ve aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk‘ün hekimliği görevinde de bulunan Dr. Mehmet Kamil Berk Türk Tıbbının en önemli isimlerindendir. Henüz ihtisaslaşmanın başlamadığı dönemlerde, Türkiye'nin ilk mide ve barsak hastalıkları mütehassısıdır.

Cumhuriyetin ilanından önce çok sınırlı ve hemen hepsi kuvvet şurubu cinsinden basit karışımlardan oluşan üretimlerin yapıldığı ülkemizde, Cumhuriyetin ilanının hemen akabinde, Dr. Mehmet Kamil Berk; Ecz. Hulki Göknar ile Türk ilaççılığını geliştirmek için çabalara başlamıştır. Gönen'de Kazlıca sularından numuneler almışlar ve Türkiye'ye ilk defa getirdikleri cihazla bu sularda radyoaktivite aramış ve bulmuşlardır. Ve Türkiye'de ilk olarak, milli sahada taklit dışı çalışmalar yapan ilmi laboratuarı, Yeni Laboratuar'ı kurmuşlardır.

Türk İlaç Sanayi gece gündüz çalışan, kör bir ışık altında saatlerce havan karıştırarak, çantalara yerleştirdiği beş-on kutuluk numunesiyle kapı kapı dolaşarak gelecekteki başarılı milli firmalarının temelini atmaya gayret eden genç bir neslin çabalarıyla kurulmuştur.

1948 yılında Hulki Göknar'ın kaleminden şu satırlar dökülmüştür:
“20 sene evvel, şimdi basit bir karıştırma mahsülü olarak gördüğümüz müstahzarlar bizim için erişilmez bir hayal idi. Efervesan bir granülenin suda kabarmasını, bir kınakına şurubunun tortusuz olmasını büyük muvaffakiyet sayardık. Şişe yıkayıp etiket yapıştırmaktan, çantalarımızı doldurup, hekim hekim, eczane eczane dolaşmağa kadar her işi canımızı dişimize takarak tek başımıza gördük. Dört beş sene zarfında, uzun seneler mesleğin hiçbir sahada erişemediği bir terakki kaydettik. Yerli müstahzarcılık, bütün müşküllere ve büyük ecnebi rekabetine rağmen, ilerlemektedir. Bugünümüzü mazi ile kıyas edersek, daha parlak bir istikbale ümitle bakabiliriz”

Bu istek ve azmin coşkusuyla; “Yeni Laboratuar” 1928 – 1948 yılları arasında 41 çeşit müstahzar üretimi, 1945 yılında koyun bağırsağından kat-küt hazırlanması gibi çalışmalarla Türk Tıbbına ve Türk İlaç Sanayine önemli katkılar sağlamıştır.

Daha sonraları “Yeni İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” adını alan firma, bugün Esenyurt –İstanbul'daki modern tesislerinde, uluslararası standartlar doğrultusunda kurucularının değerlerine sahip çıkarak, faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yeni İlaç'ın geleceğe verdiği önemle; yapılan yatırımlar sonucu makine parkı ve otomasyon sistemleri sürekli olarak yenilenmekte bu sayede hem modern üretim teknikleri uygulanmakta hem de üretim verimi arttırılmaktadır. Tesislerde tamamen GMP kurallarına uygun olarak ; granül efervesan , süspansiyon, emülsiyon , şurup, pomat, krem , tablet, draje , toz, poşet, kapsül ve mikropellet formlarında olmak üzere yıllık 20 milyon kutuyu bulan 51 değişik ilaç üretimi yapılmaktadır. Bu ürünlere yenilerini katabilmek için Ar –Ge Departmanı tarafından yeni formülasyon ve üretim tekniklerini geliştirme çalışmaları aralıksız sürdürülmektedir.

Uzman ve deneyimli bir ekibe sahip olan Kalite Güvence ve bu sistemin parçaları olan Kalite Kontrol ve Mikrobiyoloji Departmanları , GLP standartlarına tam uyumla, sahip olduğu ileri teknoloji ürünü aletler ve deneyimli personeli sayesinde doğru ve kesin sonuçlara, güvenilir ve çabuk yöntemlerle ulaşmaktadır.

Yeni İlaç'ın vizyonu geçmişten gelen köklü değerleriyle yenilikçi bakış açısını birleştiren çağdaş kurumsal kimliği, sürekli yatırımlarla gelişen dünya standartlarındaki üretim tesisleri ve eğitimlerle bireysel gelişimlerinin desteklendiği deneyimli ve dinamik kadrosuyla geleceğe hazır bir şirket olmaktır.

Dürüst, güvenilir, çalışkan, çevreye duyarlı, kaliteli, yenilikçi, dinamik ve girişimci değerleriyle Yeni İlaç, 1927 yılından bugüne, üç nesildir; insan sağlığına ve Türk Tıbbına hizmet etmekten gurur duymaktadır.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Doğan Araslı Cd. No: 219 Esenyurt, Avcılar - İSTANBUL
Telefon: (212) 620 28 50
Fax: (212) 596 20 65
Email: info(at)yeniilac.com.tr

»YENİ RECORDATİ İLAÇ VE HAMMADDELERİ SANAYİ VE TİC. A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.