Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Termacet 100 Ml Süspansiyon

Sinir Sistemi » Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) » NONNARKOTİK ANALJEZİKLER » Anilidler » Parasetamol

Formülü:

Film Tablet : Paracetamol, 500 mg
Plus Süspansiyon:Paracetamol,250 mg/5 ml
Süspansiyon: Paracetamol,120 mg/ 5ml

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Ateş ve ağrıyla seyreden enfeksiyöz hastalıklarda,
Diş çıkarmaya bağlı ağrı ve ateşte,
Hafif ve orta şiddetdeki ağrılı durumlarda
(baş ağrısı, migren, nevralji, diş ağrısı, romatizmal ağrı, kas-iskelet sisteminden kaynaklanan ağrı ve dismenore gibi)
Grip, soğuk algınlığı gibi ateşli hastalıklarda
Ağrı ve ateşle seyreden enfeksiyöz hastalıklarda
(bronşit, farenjit, sinüzit, pnömoni, otitis media gibi)
Aşı reaksiyonlarına bağlı ağrı ve ateşin yanısıra enjeksiyon bölgesindeki kızarıklık ve şişliğin de giderilmesinde endikedir .

Kontrendikasyonları:

Aşırı duyarlı hastalarde, porfirililerde ve glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğinde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Renal ve hepatik yetmezlikte, alkol bağımlılarında kullanılmaz. Uzun süren tedavilerde kan tablosu kontrol edilmelidir. Antikoagülan, kumarin, indandoin ve fenotiazinlerle birlikte kullanılmamalıdır. Doz aşımı 4-6 gün sonra ortaya çıkan hepatotoksisiteye yol açar.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Allerji, makulopapüler döküntüler, mide bulantısı, bulanık idrar ve ürtiker gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:

Süspansiyon : 0-3 ay:Aşı sonrası ateş görülen bebeklerde. Günde yarım ölçek (60 mg/2.5 mL);
3 ay - 1 yaş: Günde 4 kez 1/2-1 ölçek (60-120 mg/2.5-5mL); 1 - 6 yaş : Günde 4 kez 1-2 ölçek (120-240 mg/5-10mL); 6 - 12 yaş: Günde 4-6 kez 1-2 ölçek (250-500 mg/5-10mL); 12 yaş: Günde 4-6 kez 2-4 ölçek 0mL)

Tablet: Erişkinlerde
500 mg Film Tablet (4x1)
Daha şiddetli ağrılarda
500 mg Film Tablet (4x2) Bu dozlar gerektiğinde 4 saat arayla tekrarlanabilir. 24 saatte uygulanan toplam doz 4g'ı aşmamalıdır.

Üretici Firma:

Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Telefon: (212) 326 30 53
Email: ilackaynak@toprak.com.tr

Termacet 100 Ml Süspansiyon Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Termacet 100 Ml Süspansiyon

İlaç Fotoğrafı: Termacet 100 Ml Süspansiyon

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Parasetamol


Barkod Numarası: 8699622700300

İlaç Fiyatı: 3,19 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosu

Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Toprak Center Ihlamur Yıldız Cad.N:10 Beşiktaş - İSTANBUL
Telefon: (212) 326 30 53
Email: ilackaynak@toprak.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.