Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Orthovisc 30 Mg 2 Ml 1 Enjektör

Kas İskelet Sistemi » Diğer Kas İskelet Sistemi İlaçları » Kas İskelet İlaçları » Diğer Kas İskelet Sistemi Hastalıkları İlaçları » Hyaluronat (Hiyalüronat)

Formülü:

ORTHOVISC® 2 ml, 15 mg/mL Viskoz Sıvı İçeren Kullanıma Hazır Enjektör, 15 mg/mL sodyum hyaluronat, 9 mg/mL sodyum klorür ve distile su (enjeksiyon için) içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Orthovisc 1ml:Temporomandibular eklem rahasızlıklarının tedavisinde kullanılır. Orthovics 2ml: Diz osteoartririnin semptomatik tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Eklem hastalıklarının semptomatik tedavisinde kullanıldığında Orthovisc'in halen bilinen bir kontrendikasyonları yoktur. Tavuk ve tavuktan elde edilen ürünlere karşı allerjisi olanlar belki hyaluronat preparatlarına reaksiyon gösterebilirler. Bununla birlikte; oftalmik cerrahi işlemler sırasında büyük oranlarda kullanılan sodyum hyaluronatın böyle bir reaksiyona neden olduğu bildirilmemiştir. Genel olarak eklem içindeki maddelerin enjeksiyonuyla ilgili işlemler sırasında ortaya çıkan çoka az düzeyde risk vardır. Başlıcaları enfeksiyon ve kanamadır. Enjeksiyonun yapılacağı bölgede önceden mevcut olan cilt reaksiyonları veya bilinen sistemle ilgili kanama bozuklukları kontrendikasyona neden olabilir.

Uyarılar/Önlemler:

Eklem içine madde enjeksiyonu sırasınsa, normal olarak alınması gereken önlemlerdir. Bu tip uygılamada sodyum hyaluronat solüsyonu, kabul edilmiş enjeksiyon tekniğini iyi bilen kimseler tarafından yapılmalıdır. Fazla miktarda sodyum hyaluronat kullanılmamalı ve hasta çok yakından kontrol edilmelidir. Enjeksiyon prosedürü sırasında ağrı artarsa, enjeksiyon durdurulmalı ve iğne dışarı çekilmelidir. Eklem boşluğu aşırı doldurulmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Sodyum hyaluronat molekülleri iltihap yapmadığı için, herhangi bir flojistik tepkinin cerrahi prosedürden kaynaklandığı düşünülmemelidir. Diğer sodyum hyaluronat preparatlarının temporomandibular ve/veya diz eklemine intra-artiküler enjeksiyon olarak verilmesini müteakip hafiften, şiddetliye kadar olan şişme olguları ve rahatsızlık gözlenmiştir. Bunun orthovisc preperatının kullanımıyla ilişkisi bulunmamıştır.

İlaç etkileşimleri:

Diğer ilaçlarla kimyasal veya farmakolojik etkileşimi yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:

Orthovısc hipodermik bir iğneyle eklem boşluğuna ağır ağır enjekte edilir. Orthovisc 1ml için: Temporomandibular rahatsızlıklarında; 1ml/hafta; birer hafta arayla, 3 hafta müddetince kullanılmalıdır. 4-6 at sonra, aynı doz tekrar edilebilir. Orthovisc 2 ml için: Diz osteoartrinitinde; 2ml/hafta; birer hafta arayla; 3 hafta süreyle kullanılmamalıdır. 4-6 ay sonra, aynı doz tekarar edilmelidir. Orthovisc 1ml ve 2 ml sadece İntra- Artiküler enjeksiyon içindir.

İthalatçı Firma:

Biomeks İthal İlaç ve Tıbbi Malz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Telefon: (312) 362 04 17
Email: info@biomeks.com

Orthovisc 30 Mg 2 Ml 1 Enjektör Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:22.5.2015)

Orthovisc 30 Mg 2 Ml 1 Enjektör

İlaç Fotoğrafı: Orthovisc 30 Mg 2 Ml 1 Enjektör

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Sodyum Hiyaluronat


Barkod Numarası: 8699729952022

İlaç Fiyatı: 69,79 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Biomeks İthal İlaç ve Tıbbi Malz. San. Ve Tic. Ltd. Şti. Logosu

Biomeks İthal İlaç ve Tıbbi Malz. San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Ulucanlar Cad.Ses Sk.N:2 / 1-2-3 Cebeci - ANKARA
Telefon: (312) 362 04 17
Email: info@biomeks.com

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.