Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Human Albumin %20 100 Ml 1 Flakon

Kan ve Kan Yapıcı Organlar » Kan ve Perfüzyon Solüsyonları » Kan ve Kan Ürünleri » Plazma Protein Fraksiyonları » Albumin

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Volüm kaybını tamamlamak ve ozmatik basıncı uzun süreli olarak düzenlemek amacıyla kullanılır.Postoperatif döneminde yara ödeminin önlenmesi veya ortadan kaldırılması ve yara iyileşmesini olumlu yönde etkilemektedir. (1) Hermalojik şok plazma kaybına, bağlı şok, şokla birlikte seyreden diğer durumlar. (2) Yanık karaciğer yetmezliği, hepatosiroz, nefrit, nefrotik sendrom, GLS bozuklular, aosit, erişkin RDS, volüm tamamlama, hipersensitivile sendromu istenilen konsantrasyonunda Human Albumin solüsyonu elde edebilmek için uygun elektrolit solüsyonları ile karıştırılabilirler.

Kontrendikasyonları:

Dekompanse kalp hastalıkları, akciğer ödemi, oligüri, anüri, hipertansiyon, ağır kardiyovasküler hastalıklar, özofagus varisleri ve hemorajik diatezde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Tüm infizyon solüsyonlarında olduğu gibi, paraperast veya vücut ısısı kadar ısıtılmalıdır. İnfüzyon hızı vakaların durumuna göre ayarlanmalıdır. Human Albumin düşük konsantrasyonunda albumin hazırlamada kullanılan elektrolit solüsyonları dışında hiçbir ilaçla birlikte kullanılmaz.Berrak olmayan ve içinde tortu olan solüsyonlar kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Allerjik reaksiyonlar, titreme ve ateş yükselmesi gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Diğer sitostatikler veya radyasyon ile etkileşimin bir sonucu olarak miyelotoksisitesi artabilir. İfosfamid ışınlama sonucu oluşan cild reaksiyonlarını şiddetlendirebilir.
Sisplatin, aminoglikozitler, asiklovir veya amfoterisin B gibi nefrotoksik ajanların HOLOXAN® kullanımı öncesinde veya beraberinde kullanımı ifosfamidin nefrotoksik etkisini ve keza sonuçta hematotoksik ve nörotoksik (MSS) etkilerini artırabilir.
Çok yüksek ifosfamid dozlarından sonra ve/veya önceden veya birlikte kullanılan antrasiklinler ile, supraventriküler veya ventriküler aritmiler ve ST-T segment değişiklikleri ve kalp yetmezliği için birkaç bildirim olmuştur. Bu nedenle, düzenli olarak elektrolit seviyelerinin izlenmesi ve geçmişinde kalp hastalığı olan hastalara verildiğinde özel dikkat gösterilmesi gerekmektedir.
İfosfamidin immünosupresif etkisi nedeniyle, uygulanan aşılara yetersiz cevap alınabilir. Canlı virüs aşılarında "aşı bölgesi yaraları" oluşabilir.
İfosfamid ile birlikte kullanımı warfarinin antikoagülan etkisini arttırabilir ve hemoraji riskini artırabilir.
Siklofosfamid ile benzer şekilde, aşağıdaki etkileşimlerin görülmesi muhtemeldir:
*Allopurinol veya hidroklorotiazidin birlikte uygulanmasıyla miyelosupresif etki artabilir.
*Klorpromazin, triiyodotironin veya disülfiram gibi aldehid dehidrojenaz inhibitörleri ile birlikte kullanıldığında etkisi ve toksisitesi artabilir.
*HOLOXAN® kullanımı sülfonilürelerin hipoglisemik etkilerini artırabilir.
*Yakın zamanda veya birlikte kullanılmaları halinde, fenobarbital, fenitoin veya kloral hidrat mikrozomal karaciğer enzimlerini muhtemelen indükleyeceği için ifosfamidin daha hızlı metabolize olmasına yol açabilir.
*Süksametoniumun adale gevşetici etkisini artırabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

İhtiyaca ve protein açığına göre ayarlanır.Hastanın protein açığı ve volüm durumuna göre düşük veya yüksek konsatrasyonlu Human Albumin kıllanılabilir.Albuminin en önemli fonksiyonu kollaid ozmatik basıncı düzemlemesidir.Kolloid ramotik basınç için genellikle 20 mm Hg değeri kullanılmaktadır.Aşağıdaki formül ile Albumin dozu gram cinsinden tespit edilebilir (hedef total protein g/lt ölçülen total protein g/lt ) x plazma volümü (40 ml /kg/l )x 2 sabit rakamı damar dışı kayıplar için kullanılmaktadır.Elde edilen Human Albumin değeri ağır protein kayıplarında düşük kalabilir ancak başlangıç olarak uygun olabilir, bu formül 1 değer içindir.Detaylı tedavi için labaratuar tetkiki önemlidir.İnfüzyon hızı kural olarak 500 ml/saat =125 damla/dk şeklinde ayarlanmalıdır.

Atc Kodu:

B05AA01

İthalatçı Firma:

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Telefon: (212) 329 62 00
Email: [email protected]

Kullanma talimatı ve kısa ürün bilgileri

Human Albumin %20 100 Ml 1 Flakon Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:1.6.2018)

Human Albumin %20 100 Ml 1 Flakon

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Mor Reçete ile satılır.
E-Reçete: Pasif
Not: Bu ilaç uzun süredir piyasada bulunmamaktadır.

Etken Maddesi: Human Albumin


Barkod Numarası: 8699556980175

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

İlaç Fiyatı: 407,33 TL

Bu ilacın fiyatı güncel değildir. Ancak en son fiyat güncelleme tarihinden sonra yaşanan enflasyon, döviz kuru ve KDV farkı otomatik olarak hesaplandığında bu ilacın tahmini güncel fiyatı: 3685,84 TL olabilir.

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Logosu

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Cendere Yolu Pırnal Keçeli Bahçesi Ayazağa - İSTANBUL
Telefon: (212) 329 62 00
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.