Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Human Albumin %25 50 Ml 1 Flakon

Kan ve Kan Yapıcı Organlar » Kan ve Perfüzyon Solüsyonları » Kan ve Kan Ürünleri » Plazma Protein Fraksiyonları » Albumin

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

- Yanıklar, travmalar, ezilmeler ardından görülen şokların tedavisinde - Yanıklarda,- Hemorajik akutpankreatitlerde - Toksik kollaps, toksik enfeksiyon sedromunda - Serebral travma ve beyin ödeminde -Hepatik siroz, nefrotik sendromunda ve kronik hipoalbuminemide - Hipoproteinemide - Neonatal hiperbilirubinemi, ya yanlız başına ya da kan tranfüzyonu ile birlikte kullanılır.

Kontrendikasyonları:

- Albumin preparasyonlarına karşı allerjik reaksiyon geçmişi varsa - Hipervoleminin ve bunun sonuçlarının söz konusu olduğu bütün durumlar (ör;Yüksek vurum hacmi , yüksek kan basıncı ) veya hemodilüsyon hasta için özel bir risk teşkil edebilir. Bu g,ibi durumların örnekleri şunlardır. Dekompanse kardiyak yetersizliki, hipertansiyon,Özfagus varisleri, Pulmoner ödem, Hemorajik diyatez, Renal ve post renal anuri, Ciddi anemiler, Dehidratrasyon (aynı anda yeterli miktarda sıvı enfüze edilmedikçe)

Uyarılar/Önlemler:

Eğer allerjik reaksiyonlar olursa enfüzyon hemen durdurulmalıdır.Eğer allerjik reaksironlar ısrar ederse uygun tedaviler tavsiye edilir.Anaflaktik reaksiyonlarda tedavi şok tedavisi için geçerli tavsiyeleri izlemelidir.
Human albumin %20 liğin kolloit-osmotik etkisi kan plasmasının yaklaşık 4 katı kadardır.Bundan dolayı konsantre albumin uygulanıyorken hastanın yeterli hidrasyonuna dikkat edilmeidir.
Eğer nispeten büyük hacimleri yerine konulması gerekiyorsa koagülasyon kontrolleri hematokrit gerekli olabilir.Düğer kan elemanlarının tavsiyesinin yeterli olmasına dikkat edilmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Human albumin ifüzyonundan sonra yan etkiler enderdir.Kızartı, ürtiker, ateş, kusma gibi hafif yan etkiler infüzyon hızı azaltıldığında ya da infüzyon durdurulduğunda hızla düzelir.Bireysel olarak şoka kadar varan reaksiyonlar oluşabilir.

İlaç etkileşimleri:

Şimdiye kadar Human Albuminin diğer ürünler ile etkileşimi bilinmemektedir.

Kullanım şekli ve dozu:

Human Albumin kullanımı hazırdır ve yalnız intraveöz uygulama içindir.İnfüzyon hızı bireysel ihtiyaca ve endikasyonlara göre ayarlanmalıdır. Fakat normal olarak %20 'lik çözelti için dakikada 1-5 ml ye ayarlanmalıdır. Plazma değişimleri sırasında infüzyon hızları dakikada 30 ml' yi açmamalıdır.

Atc Kodu:

B05AA01

Üretici Firma:

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.
Telefon: (212) 329 62 00
Email: [email protected]

Kullanma talimatı ve kısa ürün bilgileri

Human Albumin %25 50 Ml 1 Flakon Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:9.12.2011)

Human Albumin %25 50 Ml 1 Flakon

İlaç Fotoğrafı: Human Albumin %25 50 Ml 1 Flakon

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
E-Reçete: Pasif
Not: Bu ilaç uzun süredir piyasada bulunmamaktadır.

Etken Maddesi: Human Albumin


Barkod Numarası: 8699556980137

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

İlaç Fiyatı: 0 TL

Bu ilacın fiyatı güncel değildir. Ancak en son fiyat güncelleme tarihinden sonra yaşanan enflasyon, döviz kuru ve KDV farkı otomatik olarak hesaplandığında bu ilacın tahmini güncel fiyatı: 0,00 TL olabilir.

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Logosu

Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Cendere Yolu Pırnal Keçeli Bahçesi Ayazağa - İSTANBUL
Telefon: (212) 329 62 00
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.