Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Penbisin 500 Mg 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar » Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar » Penisilinler » Geniş Spektrumlu Penisilinler » Ampisilin

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Solunum yolu enfeksiyonları, kronik bronşitler, larenjit, farenjit, tonsilit, septik anjin ve otitis media. Ürogenital sistem enfeksiyonları sistit, üretrit, piyelo nefrit ve enterokolitler. Ayrıca deri ve yara enfeksiyonları prepostoperatuar tedavi ve profilakside, septisemi ve bakteriyel endokardit ile bakteriyel menenjitte endikedir.

Kontrendikasyonları:

Geçmişte herhangi bir penisilin türevine karşı aşırı duyarlılık reaksiyonu göstermiş hastalarda kullanılmamalıdır. Enfekte mononükleosis viral menşeyli olduğundan pembisin ile tedavi edilmemelidir.

Uyarılar/Önlemler:

En önemli aşırı duyarlık reaksiyonu anafilaktik şok olup, derhal acil tedavi gerektirir. Böyle bir durum ortaya çıktığı zaman adrenelin enfeksiyonu yapılmalı ayrıca hastaya oksijen verilmeli ve intravenüz yoldan korsperoit tatbik edilmelidir. Böbrek yetmezliği olan hastalarda doz yeniden ayarlanmalıdır. Tedavi sırasında mantarlar ve bakterilerle süper enfeksiyon oluşma ihtimali vardır. Bu gibi durumlarda gerekli tedavi uygulanmalıdır. Hamilelerde yapılmış yeterli ve kontrollü çalışmalar mevcut değildir. Bu nedenle hamilelerde mutlak gerekmedikçe kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Diyare, bulantı, kusma, karın ağrıları, glossilit, stomatit, dilde esmerleşme ve gastrointestinal sisteme ait süper enfeksiyonlar.

İlaç etkileşimleri:

Özellikle hiperürisemik hastalarda allopurinol ile birlikte kullanımı cilt reaksiyonlarını artırabilir. Oral kontraseptiflerinetkinliğini azaltabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Tabletler yemeklerden yarım ila bir saat önce alınmalıdır. Solunum yolu ve yumuşak doku enfeksiyonlarında: erişkinlerde her 6 saatte 250-500 mg çocuklarda: (20 kg dan daha az) Vücut ağırlığının beher kg için 50 mg eşit miktarlara bölünerek 6-8 saat ara ile verilebilir. Gastrointestinal ve ürogenital sistem enfeksiyonlarında: Erişkinlerde her 6 saatte 500 mg çocuklarda: (20 kg dan daha az) vücut ağırlığının beher kg için 100 mg eşit miktarlara bölünerek 6-8 saat ara ile verilebilir.

Üretici Firma:

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.
Telefon: (212) 467 11 11
Email: saltin@ieulagay.com.tr

Penbisin 500 Mg 1 Flakon Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Penbisin 500 Mg 1 Flakon

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Ampisilin


Barkod Numarası: 8699508270187

İlaç Fiyatı: 5,06 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş. Logosu

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.

Davutpaşa Cd. No: 12 Topkapı - İSTANBUL
Telefon: (212) 467 11 11
Email: saltin@ieulagay.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2020 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.