Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Naze Burun Spreyi 0,01 Gr 10 Ml

Solunum Sistemi » Burunla İlgili İlaçlar » Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar » Sempatomimetikler » Ksilometazolin HCL

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Çeşitli tipteki soğuk algınlıklarında, rinoskopiyi kolaylaştırmada, paranazol sinüslerin hastalıklarında salgının akmasına yardım amacıyla, otitis mediada nazofarenks mukozasının dekonjestiyonu için yardımcı olarak kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Baş düzeyinde cerrahi müdehale geçirmiş hastalarda ancak hekim kararı ile kullanılabilir. Bu kısıtlama tüm vazokonstriktör burun damalalrı için geçerlidir. Naze burun spreyi'nin etken maddesine karşı hassasiyeti olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Naze burun spreyi sempatomimetik maddelere hassasiyeti olan kişilerde bu özelliğe sahip diğer ilaçlardaki gibi dikkatli kullanılmalıdır. Bu hassasiyete sahip kişiler uykusuzluk, baş dönmesi, v.s. gibi belirtilerle sempatomimetik maddelere şiddetli tepki gösterirler. Devamlı olarak kullanılmaları halinde allerjik rinit benzeri rebound bir hadise oluşabilir. Hiper-tiroidiam, hipertansiyon, diyabet, koroner hastalığı, trisiklik antidepression, MAO inhibitörü olan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. Hamilelerde vazokonstrüktif etkisi nedeniyle kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Ksilometazolin Klorhidrat'a karşı aşırı hassasiyet gösteren kişilerde uyku bozukluğuna ve baş dönmesine sebep olabilir. Bu durumda hekime danışmalıdır. Her ilaçta olduğu gibi Naze burun spreyi'nde de bazı istenmeyen etkiler gözlenebilir. Bazı hallerde burunda ve boğazda yanma, baş ağrısı ve burun mukozasının kuruması gibi yan etkilerde olabilir.Bu durumlara ender rastlanır.

İlaç etkileşimleri:

Bildirilen herhangi bir etkileşim bildirilmemişitir.

Kullanım şekli ve dozu:

Yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda kullanılır. hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği taktirde; erişkin ve 12 yaşından büyük çocuklarda burun spreyi her bir burun deliğine 1 defa sıkmak yeterlidir. Günde 4 defadan fazla kullanılmamalıdır. İlk kullanımdan önce sprey bir kaç defa sıkılarak ilacın duman halinde çıkması sağlanır. (daha sonraki kullanımlarda bu tatbikata gerek yoktur.) Tam püskürtme sağlandıktan sonra spreyin ucu burun deliğine sokularak basılır. Püskürtme ucunun burun deliğine sokulduktan sonra 1 defa kuvvetlice basın ve basıncı kaldırmadan püskürtme ucunu burun deliğinden çıkartın. - Genel olarak tavsiye edilen dozlar aşılmadan 3-5 gün gibi bir süre için kullanılabilir. - Aynı spreyi birden fazla kişi kullanırsa enfeksiyon riski olabilir. - Şişe açıldıktan sonra 1 aylık bir süreçte kullanılabilir, bu süre içinde kullanılmayan kısım atılmaktadır.

Atc Kodu:

R01AA07

Üretici Firma:

Yenişehir Laboratuvarı Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.
Telefon: (312) 349 21 80

Naze Burun Spreyi 0,01 Gr 10 Ml Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:10.2.2023)

Naze Burun Spreyi 0,01 Gr 10 Ml

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
E-Reçete: Pasif

Etken Maddesi: Ksilometazolin Hcl


Barkod Numarası: 8699730540119

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

Referans Fiyatı: 1,17 Euro 

Referans fiyatı ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatı ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatı referans fiyatından farklı olabilir.

Referans Fiyatı: 30,83 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Yenişehir Laboratuvarı Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. Logosu

Yenişehir Laboratuvarı Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.

Plevne Cd. Sırma İşhanı K. 1 No: 101/1 Gülseren - ANKARA
Telefon: (312) 349 21 80

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.