Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Nurofen 200 Mg 30 Draje

Kas İskelet Sistemi » Antienflamatuar ve Antiromatikler » Non-steroid » Propiyonik asit türevleri » İbuprofen

Formülü:

Bir Nurofen Cold & Flu Tablet etken madde olarak, 200 mg ibuprofen ve
30 mg psödoefedrin hidroklorür; boyar maddeler olarak quinoline yellow, sunset
yellow ve titan dioksit içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Grip, soğuk algınlığı veya sinüzit gibi hastalıkların seyrinde görülen burun tıkanıklığı,
baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrıların giderilmesinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.
Nurofen Cold & Flu tablet, ibuprofen içerir. İbuprofen midede iyi tolere edilir.
Yine de gastro-duodenal ülseri olan hastalarda kullanılmamalıdır.
Astım hastaları, salisilatlara ve diğer ağrı kesici/ateş düşürücü ilaçlara karşı alerjisi
olanlar ve hamileler ancak doktor kontrolü altında ilacı kullanabilirler.
Karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olanlarda kullanılmamalıdır.
12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.

Uyarılar/Önlemler:

Semptomlar 3 günden fazla sürerse, doktorunuza başvurunuz.

Nurofen Cold & Flu tablet, 7 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Yüksek tansiyonu olanlar, kalp hastaları, şeker hastaları, tiroid hastaları ve prostat
hipertrofisi olanlar; hekim önermedikçe Nurofen Cold & Flu tableti kullanmamalıdırlar.

Nurofen Cold & Flu tablet alanlar, araç ve taşıt kullanırken dikkatli olmalıdırlar.

Hamilelik ve Laktasyonda Kullanım :

Gebelik kategorisi B.dir.

Psödoefedrin.in hamilelikte kullanımı hakkında spesifik veri bulunmadığından,

gebelikte kullanımından kaçınılmalıdır.

İbuprofen ve psödoefedrin; az miktarda anne sütüne geçmektedir.

Genel bir önlem olarak, emziren annelerde ibuprofen ve psödoefedrin kullanımından
kaçınılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Ciddi allerjik yan etkilere neden olabilir. Bu durumda ilaç kesilerek doktora
başvurmak gerekir.
Bulantı, kusma, ishal ya da kabızlık, karın ağrısı seyrekte olsa görülür. Hepatoksik etki
potansiyeli vardır. Nadiren de olsa mide ağrısı, mide yanması ve ciltte kızarıklık
olabilir. Bu durum ilacın kesilmesi ile düzelir.
Serum transaminazlarının düzeyini yükseltir, su ve tuz retansiyonu yapabilir.
Önerilen doz aşıldığı takdirde sinirlilik, sersemlik ve uykusuzluk yapabilir.

İlaç etkileşimleri:

Eğer yüksek tansiyondan veya depresyondan dolayı reçetelenmiş bir ilaç
kullanılıyorsa, doktora danışmadan Nurofen Cold & Flu Tablet kullanılmamalıdır.
Nurofen Cold & Flu Tablet, diğer ağrı kesici ilaçlar ile birlikte alınmamalıdır.
Ayrıca, diğer ibuprofen içeren ilaçlar ile birlikte de kullanılmamalıdır.
Nurofen Cold & Flu tablet, MAOI.leri ile birlikte alınmamalıdır. MAOI.leri kullananlar,
ilacı kestikten sonra 2 hafta beklemelidirler.

Kullanım şekli ve dozu:

Yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda, başlangıç dozu olarak su ile birlikte 2
tablet ve eğer gerekli ise her 4 - 6 saatte 1 veya 2 tablet şeklinde kullanılmalıdır.
Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.
12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.
DOZ AŞIMI
İbuprofen.e ait doz aşımı durumunda bulantı, kusma, baş dönmesi, uyku hali ve
nadiren bilinç kayıbı görülebilir.
Eğer başka bir ilaç ile birlikte alınmamış ise, tek başına ibuprofen.in yüksek aşırı
dozları genelde iyi tolere edilir.
Spesifik antidotu yoktur, destek tedavisi uygulanmalıdır.
Gastrik lavaj uygulanmasını takiben gerekli ise, serum elektrolitleri düzenlenir.
Psödoefedrin.e ait doz aşımının başlıca semptom-bulguları irritabilite, huzursuzluk,
titreme, konvülsiyonlar, palpitasyon, hipertansiyon ve idrar zorluğudur.
Solunum destekleyici, koruyucu ve de konvülsiyonları kontrol edici önlemler
alınmalıdır.
Endike olduğu takdirde, gastrik lavaj uygulanmalıdır.
Mesane kateterizasyonu gerekebilir.
İstenirse, psödoefedrin atılımının hızlandırılması için diyaliz uygulanabilir.

Kullanma talimatı ve kısa ürün bilgileri

Nurofen 200 Mg 30 Draje Eşdeğerleri

Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:4.9.2015)

Nurofen 200 Mg 30 Draje

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Ibuprofen


Barkod Numarası: 8699704121535

İlaç Fiyatı: 3,32 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosu

Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2018 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.