Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Gerofen %5 Jel 40 Gr

Kas İskelet Sistemi » Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları » Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar » Topikal Nonsteroid Antienflamatuar » İbuprofen

Formülü:

1 film Tablet;
İbuprofen 200 mg
Yardımcı Maddeler : Titanyumdioksit içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Romatizmal hastalıklara bağlı ağrı ve enflamasyonun tedavisi ile hafif ve orta şiddette ağrı ve ateşin semptomatik tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Bu ilaca daha önceden aşırı hassasiyeti olanlar ile diğer nonspesifik antienflamatuar ajanlara bronkospazm, anjiyo ödem, burun polipi sendromu şeklinde reaksiyon gösteren kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Kumarin tipi antikogülanlarla birlikte kullanıldığında etkileşme olabileceğinden dikkat edilmelidir. Hamileler ve emziren hanımlarda kullanılmamalıdır. Yüksek tansiyonlu ve kalp dekompanzasyonu olan kişilerde, kanamalı hastalarda, kumarin antikogülanı alanlarda, karaciğer böbrek hastalarında dikkatle kullanılmalıdır.
Kullanım sırasında görme bozukluğu hissedilirse tedaviye hemen son verilmeli, hasta göz hekimi tarafından kontrol edilmelidir. Üst Gastrointestinal sistem rahatsızlığı olan hastalarda peptik ülserasyon, kanama ve perforasyon ihtimali nedeni ile mümkünse kullanılmamalı, zorunluluk varsa hekim kontrolü altında kullanılmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Seyrek olarak gastrointestinal kanama ve iritasyon tesirinden dolayı peptik ülser olabileceği bildirilmiş, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, karın ağrısı, diyare, karında dolgunluk hissi, iştahsızlık, kulak çınlaması, sinirlilik, deri döküntüsü, uykusuzluk, ödem, görme bozukluğuna rastlanmıştır.

İlaç etkileşimleri:

Kumarin Tipi Antikogülanlar : Kumarin tipi antikogülanlarla birlikte alındıklarında protrombin zamanlarında veya pıhtılaşma faktörlerinde önemli değişiklikler meydana gelir. Dikkatli kullanılmalıdır.
Aspirin : Aspirin, Ibuprofen dahil olmak üzere nonsteroidal antienflamatuarlarla birlikte alındıklarında antienflamatuar etki de azalma ve ibuprofenin plazma konsantrasyonunda düşme görülebilir.
Metotreksat : Metotreksatın toksik etkisini arttırabileceğinden dikkatli kullanılmalıdır.
Diüretikler : İbuprofen frusemit, tiazid ve diğer diüretiklerle beraber kullanıldığında bu ilaçların natriüretik etkilerinde azalma görülebilir. İbuprofen ve diğer nonsteroidal antienflamatuarlar renal prostaglandin sentezini inhibe ederler. Bu sebeplerden dolayı İbuprofen'in frusemid, tiazid ve diğer diürtikerlerle birlikte kullanımında dikkatli olunmalıdır.
Antihipertansifajanlar : İbuprofen ve diğer NSAI ilaçlarla birlikte alındığında beta-adrenerjik bloke ajanların antihipertansif etkilerinde antagonizm görülebilir. İbuprofenin bu tür ilaçlarla kullanımında ve diğer antihipertansiflerle medikasyonlarında dikkatli olunmalıdır.
Lityum : İbuprofen lityum plazma konsantrasyonunda artma ve renal lityum klerensinde azalma meydana getirir. Bu yüzden birlikte alımında lityum toksisitesi nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır.
Kinolonlar : NSAI ilaçlarla beraber kullanımında 4 - kinolonların CNS eksitatör etkisi artabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Ağrılı durumlarda ortalama doz her 4-6 saatte 1 film tablettir. Yetişkinlerde ilk ağrı belirtileriyle birlikte gerektiğinde her 4 saatte 2 film tablet verilir.
10 günden fazla kullanılmamalıdır. 3 günden fazla kullanımlar için doktor kararı olmalıdır.
12 yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir.
Gebelerde ve emziren annelerde kullanımı önerilmemektedir.

DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ :
Akut aşırı doz kullanımında baş dönmesi, nistagmus, siyanoz ve apne görülebilir. Bu durumda mide hemen boşaltılmalı, genel destekleyici tedaviler ve parenteral sıvı tedavisi yanında idrar alkalileşmeli ve diürez sağlanmalıdır. Ağızdan aktif kömür verilerek emilimi azaltılabilir.

Atc Kodu:

M02AA13

Üretici Firma:

Biofarma İlaç Sanayi Ltd. Şti.
Telefon: (216) 398 10 63
Email: [email protected]

Gerofen %5 Jel 40 Gr Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:19.2.2022)

Gerofen %5 Jel 40 Gr

İlaç Fotoğrafı: Gerofen %5 Jel 40 Gr

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
E-Reçete: Pasif

Etken Maddesi: Ibuprofen


Barkod Numarası: 8699578341213

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

İlaç Fiyatı: 20,59 TL

Bu ilacın fiyatı güncel değildir. Ancak en son fiyat güncelleme tarihinden sonra yaşanan enflasyon, döviz kuru ve KDV farkı otomatik olarak hesaplandığında bu ilacın tahmini güncel fiyatı: 52,55 TL olabilir.

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Biofarma İlaç Sanayi Ltd. Şti. Logosu

Biofarma İlaç Sanayi Ltd. Şti.

Veysel Karani Mah.Fatih Cd.N:2 Samandıra, Kartal - İSTANBUL
Telefon: (216) 398 10 63
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.