Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Miyadren 75 Mg 4 Ampul

Kas İskelet Sistemi » Antienflamatuar ve Antiromatikler » Non-steroid » Asetik Asit Türevi İlaçlar » Diklofenak

Formülü:

Miyadren İ.M. Ampul; her bir 3 mL'lik ampul, 75 mg diklofenak sodyum, 18 mg mannitol, 2 mg sodyum metabisülfit, 120 mg benzil alkol, 600 mg propilen glikol ve yardımcı madde olarak sodyum hidroksit ve enjeksiyonluk su içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Miyadren Ampul tüm akut ağrılı ve inflamatuar durumlarda kullanılabilir. Romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit ve diğer dejeneratif eklem hastalıklarının şiddetli akut ağrıları veya tedavi başlangıcında; miyalji, lumbalji, siyatalji gibi eklem dışı romatizma ve omurganın ağrılı durumlarında; postoperatif ve postravmatik ağrılı ve inflamatuar hallerde; ayrıca akut gut ataklarında, böbrek ve safra koliklerinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Miyadren Ampul bileşimindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda kullanılmaz. Non-steroidal antienflamatuvar ilaçlarla astım krizi, ürtiker veya akut rinit gibi alerjik reaksiyonların görüldüğü hastalarda, kanamalı veya kanama eğiliminin arttığı durumlarda, aktif peptik ülserli hastalarda kontrendikedir.
Miyadren Ampul çocuklarda kullanılmaz.

Uyarılar/Önlemler:

Mide ve duodenal ülseri olanlarda, karaciğer ve böbrek fonksiyonları bozulmuş kişilerde ve yaşlılarda dikkatle kullanılmalıdır. Sersemlik veya santral sinir sistemine ait başka yakınmaları olan hastalar makina veya araç kullanmamalıdırlar.
Gebelikte ve süt veren annelerde kullanımına ait yeterli bilgi olmadığından bu dönemlerde Miyadren Ampul kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle gebeliğin son dönemlerinde kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Enjeksiyon bölgesinde lokal ağrı veya sertlik yapabilir. Gastrointestinal kanalda dispeptik şikayetler, epigastrik ağrı, bulantı, kusma, ülserasyon, kanama ve perforasyon görülebilir.
Nadiren deride kızarıklık, kaşıntı ve ürtikerin yanısıra trombosit agregasyonunun inhibisyonu, kanama zamanının uzaması, serum transaminazlarında hafif yükselmeler, sıvı retansiyonu ve ödem oluşabileceği bildirilmiştir. Santral sinir sisteminde başağrısı, başdönmesi, sersemlik, uykusuzluk, anksiyete ve irritabilite seyrek olarak görülebilecek yan etkilerdir.

İlaç etkileşimleri:

Miyadren Ampul diğer enjeksiyonluk çözeltiler ile karıştırılmamalıdır. Diklofenak kullanan hastalarda plazma lityum ve digoksin konsantrasyonu yükselebileceğinden bu ilaçların dozları ayarlanmalıdır. Diklofenak; furosemid, tiazid gibi bazı diüretik ilaçların natriüretik, diüretik ve antihipertansif etkinliklerini azaltabilir. Ayrıca potasyum tutucu diüretiklerle birlikte kullanıldığında serum potasyum düzeyi yükselebilir. Miyadren Ampul steroid antiiflamatuarlar olan glukokortikoidlerle veya diğer non-steroidal antiinflamatuar ilaçlarla birlikte kullanıldığında yan etkileri şiddetlendirebilir. Asetil salisilik asit ve antikoagülan ilaçlarla birlikte kullanılması da önerilmemektedir. Diklofenak kullanıldığında seyrek olarak bildirilen kan düzeyi değişiklikleri nedeniyle antidiabetiklerin dozu ayarlanmalıdır. Ayrıca metotreksat ve siklosporin toksisiteleri artabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde mutad dozları aşağıdaki gibidir:
Erişkinlerde kural olarak günde 1 ampul gluteal kasın üst dış kadranına derin olarak enjekte edilir. Ağır vakalarda (örneğin kolik) farklı olarak, birkaç saat aralıkla aynı gün içinde 2 ampul (herbiri farklı kalçaya) enjekte edilebilir
Günlük maksimum 150 mg dozu aşmamak üzere Miyadren Ampul, tablet veya draje formları ile kombine kullanılabilir.
Miyadren Ampul tedavisi 2 günü geçmemelidir. Tedavi oral preparatlarla sürdürülebilir.

DOZ AŞIMI
Diklofenak aşırı dozuna bağlı tipik bir klinik tablo yoktur. Spesifik bir antidotu olmadığından semptomatik tedavi uygulanır.

Üretici Firma:

Fako İlaçları A.Ş.
Telefon: (212) 279 28 20
Email: [email protected]

Miyadren 75 Mg 4 Ampul Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:19.2.2022)

Miyadren 75 Mg 4 Ampul

İlaç Fotoğrafı: Miyadren 75 Mg 4 Ampul

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Diklofenak Sodyum


Barkod Numarası: 8699517750953

İlaç Fiyatı: 67,87 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Fako İlaçları A.Ş. Logosu

Fako İlaçları A.Ş.

Büyükdere Cad. 205, 4. Levent - İSTANBUL
Telefon: (212) 279 28 20
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2022 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.