Alfabetik Firma ListesiYeni İlaç FirmalarıEn Çok Aranan FirmalarEn Çok Ürünü Bulunan Firmalar

Fako İlaçları A.Ş.

Fako İlaçları A.Ş. LogosuFako İlaçları A.Ş. Actavis Grubuna (önceki adıyla Pharmaco) 2003 Aralık ayında katılmıştır. Çok uluslu Actavis Grubu'na bağlı bir kuruluş olan Fako İlaçları 1959 yılında kurulmuş ve üretime başlamıştır.

Actavis yaklaşık 40 ülkede 11.000 çalışanı ile Avrupa pazarından sonra, Alpharma Beşeri İlaç bölümü ile yapmış olduğu birleşme sonucu Amerika pazarına da giriş yapmıştır. Bu da Actavis'i, dünyadaki ilk beş jenerik ilaç firması arasına sokmaktadır. Actavis'in, merkezi İzlanda'dır ve beş kıtada faaliyet göstermektedir.

Bugün şirketin Avrupa, Amerika ve Asya'da modern geliştirme ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Bu tesislerde değişik formülasyonlarda çeşitli ilaçlar; tabletler, kapsüller, enjeksiyonlar, parenteraller fitiller, kremler, merhemler, vb. üretilmektedir.

Actavis Türkiye ise üç işletme tesisinde, Non-Beta Laktam, Penisilin ve Sefalosporin üretim alanlarında solid, parenteral, likit, toz flakon, steril üretim ve ambalajları yapılmakta olup yıllık 500 milyon tablet/kapsül ve 85 milyon kutu kapasitesi ile çalışmaktadır. Ürün portföyü beslenme&metabolizma ve gastrointestinal ürünler, kan ürünleri, kardiyovasküler ürünler, dermotoloji ürünleri, genito-üriner ürünler, sistemik anti-infektifler, kas-iskelet sistemi ürünleri, sinir sistemi ürünleri, solunum sistemi ürünleri gibi bütün önemli terapötik alanları kapsamaktadır. Actavis Türkiye'nin pazarda şu an 42 ürünü bulunmakta olup 2010 yılı içerisinde 15 lansman yapılması planlanmaktadır. Bununla birlikte çeşitli firmalar için fason üretim yapılmaktadır.

Actavis Grubu, pazarda 830'den fazla ürünü ile jenerik sektör içerisinde en geniş ürün portföyüne sahiptir. Bununla birlikte, 350'den fazla geliştirilen ve başvurusu yapılan geniş ürün portföyü ile müşterilerine yüksek kalitede ilaç sağlamaktadır.

Yaygın satış ve pazarlama ağı sayesinde Actavis, etkili bir biçimde pazara girmiş ve jenerik ilaç pazarında önemli bir yer almıştır. Actavis, stratejik birleşmeler, açılan yeni satış ofisleri ve jenerik ilaç geliştirilmesi için yaptığı yoğun yatırımlar ile sektöründe hızla büyümektedir.

A Harfi ile başlayan ilaçların listesi

Firmanın Adres Bilgileri

FİRMA MERKEZİ

Büyükdere Cad. 205, 4. Levent - İSTANBUL
Telefon: (212) 279 28 20
Fax: (212) 264 42 68
Email: urunsorumlulari(at)fako.com.tr

»FAKO İLAÇLARI A.Ş. ŞUBELERİ

Google Reklamları

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2022 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.