Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Mentopin 200 Mg 20 Effervesan Tablet

Solunum Sistemi » Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları » Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar » Mukolitikler (Balgam Söktürücü İlaçlar) » Asetilsistein

Formülü:

Bir efervesan tablette 200-600 mg Asetilsistein, Yardımcı maddeler: Tatlandırıcı olarak Mannitol, sodyum siklamat, sakkarin sodyum, aromatik madde olarak limon MK 1000 içermektedir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Alt solunum yollarının (Akut Bronşit), Soğuk algınlığı ve üşütme sonucu oluşan balgamların atılması, azaltılması, ekspektorasyonun kolaylaştırılması gereken durumlarda, bronko pulmoner hastalıklarda ve bronşiyal sekrasyon bozuklukların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:

Asetilsistein'e aşırı duyarlı olduğu bilinen kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Gastro duedonal ülser durumlarında, ayrıca Asetil sisstein'in verilmesinden sonra bronşiyel sekresyonda belirgin bir artış olabilir. Bu durumda eğer mksürük refleksi/öksürük yeterli değilse değilse hava yolunun açık tutulmasına dikkat edilmelidir.
Çocuklarda Dikkat Edilemsi Gereken HususlarMentopil Asetil sistein 200 yeni doğanlarda hayati önemi olan endikasyomlarda çok sıkı doktor kontrolü altına alınmalıdır. Mentopin 200 2 yaşın altındaki çocuklarda sadece doktor kontrolü altına alınmalıdır.
GEBELİK VE LAKTASYONDA KULLANIM: Gebelik kategorisi B'dir. Asetilsistein'in anne sütüne geçip geçmediği ile ilgili yeterli derecede bilgi olmadığından gebelerde ve emziren annelerde zorunlu nedenler olmadıkça kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Merkezi sinir sistemi: baş dönmesi, ateş Gastrointestinal sistem: Nadiren dispepsi, kusma, bulantı ve ishal ayrıca stomatit ve rinore, çok seyrek olarak ürtiker, kulak çınlaması nadiren allerjik deri reaksiyonları oluşturabilir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İlaç etkileşimleri:

Antitussiflerle kombine olarak kullanılırsa öksürük reflekslerinin durması ile tehlikeli bir tıkanma bulgusu oluşabilir. Bunun için kombinasyon uygulamaları doktora danışılarak yapılmalıdır. Antibiyotiklerden tetrasiklin hidroklorür (Doksisiklin için geçerli değildir) ile ayrı ve en az 2 saat aralıkla kullanılmalıdır. Aynı anda nitrogliserinle kullanılırsa trombosit agregasyonu durdurucu etki oluşabilir fakat bu etki şu ana kadar tam açıklığı kavuşmamıştır.

Kullanım şekli ve dozu:

200 mg Tablet :
14 yaşın üzeri ve yetişkinlerde: Günde 3 defa 200 mg'lık 1 efervesan tablet veya 600 mg'lık tek doz efervesan tablet yarım bardak suda (150 ml) eritilerek içilir.

6-14 yaş arası çoçuklarda: Günde 3-4 defa yarım tablet 75 ml suda eritilerek içilir (1 efervesan tablet = 200 mg)

2-5 Yaş arası çoçuklarda: Günde 2-3 defa yarım tablet 75 ml suda eritilerek içilir (1 efervesan tablet = 200 mg)

2 yaş ve altındaki çocuklar: Günde 1 defa yarım tablet 75 ml suda veya doktorun gerekli gördüğü miktar suda eritilerek içilir (1 efervesan tablet = 200 mg)

600 mg Tablet :
14 yaşın üzeri ve yetişkinlerde Günde 1 defa 600 mg'lık tek doz efervesan tablet yarım bardak suda (150 ml) eritilerek içilir. 2-14 yaş arası çocuklarda Günde 1 defa yarım tablet 75 ml suda eritilerek içilir (1 efervesan tablet = 600 mg).

Atc Kodu:

R05CB01

İthalatçı Firma:

Gen İlaç Ve Sağlık Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Sti.
Telefon: (312) 441 43 15
Email: [email protected]

Mentopin 200 Mg 20 Effervesan Tablet Benzerleri

Referans fiyatları ilaç güncelleme tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) tarafından halka açık olarak yayınlanan Euro bazlı referans fiyat listesinden alınmıştır. Aşağıda yer alan TL bazlı referans fiyatları ise 7954 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararında belirtilen euro değerine göre Depocu, Eczacı kârları ve KDV dahil edilerek hesaplanmıştır. Gerçek ilaç fiyatları referans fiyatlarından farklı olabilir.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:22.5.2015)

Mentopin 200 Mg 20 Effervesan Tablet

İlaç Fotoğrafı: Mentopin 200 Mg 20 Effervesan Tablet

İthal, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.
E-Reçete: Pasif

Etken Maddesi: Asetilsistein


Barkod Numarası: 8699804020240

Burada yer alan bilgiler bilgilendirme mahiyetindedir. Ilacprospektusu.com'da ilaç satışı yapılmaz.

İlaç Fiyatı: 5,32 TL

Bu ilacın fiyatı güncel değildir. Ancak en son fiyat güncelleme tarihinden sonra yaşanan enflasyon, döviz kuru ve KDV farkı otomatik olarak hesaplandığında bu ilacın tahmini güncel fiyatı: 108,25 TL olabilir.

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Gen İlaç Ve Sağlık Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Sti. Logosu

Gen İlaç Ve Sağlık Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Sti.

Refik Belendir Sok. No : 57/4 Y.Ayrancı - ANKARA
Telefon: (312) 441 43 15
Email: [email protected]

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2024 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.