Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Remoxil 1 Gr 16 Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar » Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar » Penisilinler » Geniş Spektrumlu Penisilinler » Amoksisilin

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Remoxil; amoksisiline duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu aşağıdaki enjeksiyonlarda endikedir. Üst solunum yolu enfeksiyonları, Ürogenital sistem enfeksiyonları, bakteriyel endokardit profilaksisi, baltariyal menenjit, septisemi, deri ve yumaşak doku enfeksiyonlarında endikedir.

Kontrendikasyonları:

Penisiline aşırı duyarlı olan kişiler kullanmamalıdırlar.

Uyarılar/Önlemler:

Penisilin tedavisi uygulanan hastalarda ciddi ve nadirende ölümle sonuçlanabillen aşırı duyarlılık reaksiyonları bildirilmiştir. Tedaviye başlamadan önce hastanın penisilin, sefalosporin ve diğer alerjenlere karşı aşırı duyarlılıklarının olup olmadığı sorgulanmalıdır. Alerjik bir reaksiyonun gelişmesi halinde amoksisilin uygulanmasına son verilmeli ve uygun tedavi yapılmalıdır. Uzun süreli tedavi sırasında renal, hepatik ve hematopoetik fonksiyonların periyodik olarak değerlendirilmesi tavsiye edilir.Son bir ay içinde penisilin kullanmış olan hastalarda profilaksi, başka bir antibiyotikle yapılmalıdır. Remoxil enjekte flakon, sulandırıldıktan sonra en geç bir saat içinde uygulanmalıdır. Remaxil, enjekte fakon ile birlikte gentamisin kullanımı gerektiğinde her iki ilaç ayrı enjektörlerle kullanılmalıdır. Mikotik veya bakteriyel patojenlerle süper enfeksiyon gelişmesi olasılığı sırasında akılda tutulmalıdır.Eğer süper enfeksiyon gelişirse ilaç kesilmeli ve uygun tedavi uygulanmalıdır. Hamilelikte güvenililirliği henüz saptanmamıştır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Diğer penisinlerde olduğu gibi istenmeyen reaksiyonlar alerjik reaksiyonlardır. Bu reaksiyonlar daha çok, önceden alerji, astım, alerjik rinit veya ürtiker geçirmiş bireylerde görülür. Amoksisilin kullanımına bağlı olarak şu istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir. Mide- barsak sistemi, bulantı, kusma ve diyare. Eritematöz makülohapüler döküntüler ve ürtiker, ürtiker, diğer deri döküntüleri ve serum hastalığına benzer reaksiyonlar antihistaminikler ile ve eğer gerekli ise, sistemik kortikositeroitler ile kontrol altına alınabilir. Bu tip reaksiyonları görünmesi halinde tedavinin kesilmesi gerekir.Karaciğer hafif bir SGOT artışı kaydedilmişsede bunun klinik önemi bilinmemektedir.

İlaç etkileşimleri:

Dihidroergotamin, ergotamin,sisaprid, terfenadin ve astemizolle birlikte kullanılmamalıdır. Bromokriptinle birlikte kullanımlarda dikkatli olunmalıdır.Midazolamın sedatif etkilerini güçlendirebilir.Kontraseptiflerle birlikte kullanıldığında kolestatik hepatit riskini arttırabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Orta şiddetli solum yolu ürogenital sistem enfeksiyonlarında her 8 saatte bir i.m. yolla 250-500mg amoksisilin uygulanır. Şiddetli enfeksiyonlarda 1g. amoksisilin her 6 saatte bir 3-4 dk. devam eden yavaş i.v. enjeksiyonla veya 30-60 dk. süreyle infizyonla verilebilir. 10 yaşına kadar çocuklarda günde 50-100mg/kg amoksisilin bölünmüş dozlarda uygulanabilir. renal yetmezlik durumlarında dozlar duruma göre ayarlanmalıdır. Bakteriyel menenjitte doz 3-4 saatte bir eşit dozlara bölünerek günde 150-200mg/kg'dır. Tedaviye i.v. infüzyonla başlamayı takiben i.m. olarak devam edilebilir. Septisemide tedavi günde 150-200 mg/kg doz ile ve en az üç gün süre i.v.uygulamayı takiben 3-4 saatte bir i.m. yolla yapılır.Remoksil enjektablet flakon, çözücüsü ile iyice çözüldükten sonra infüzyon sıvısına katılır. %5 dekstroz, laktatlı ringer gibi infüzyon solüsyonları ile geçimlidir.

Üretici Firma:

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.
Telefon: (212) 467 11 11
Email: saltin@ieulagay.com.tr

Remoxil 1 Gr 16 Tablet Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Remoxil 1 Gr 16 Tablet

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Amoksisilin Trihidrat


Barkod Numarası: 8699508010363

İlaç Fiyatı: 13,71 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş. Logosu

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.

Davutpaşa Cd. No: 12 Topkapı - İSTANBUL
Telefon: (212) 467 11 11
Email: saltin@ieulagay.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.