Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Remoxil 250 Mg 100 Ml Süspansiyon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar » Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar » Penisilinler » Geniş Spektrumlu Penisilinler » Amoksisilin

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Remoxil süspansiyon, amoksisine duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu aşağıdaki enfeksiyonlarda endikedir. Solunum yolu enfeksiyonları, ürogenital sistem enfeksiyonları, bakteriyel endokardit profilaksisi, bakteriyel menenjit, septisemi, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları.

Kontrendikasyonları:

Penisiline karşı aşırı duyarlı olan kişilerde kullnılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Penisilin tedavisi uygulanan hastalarda ciddi ve nadirende ölümle sonuçlanabillen aşırı duyarlılık reaksiyonları bildirilmiştir. Tedaviye başlamadan önce hastanın penisilin, sefalosporin ve diğer alerjenlere karşı aşırı duyarlılıklarının olup olmadığı sorgulanmalıdır. Alerjik bir reaksiyonun gelişmesi halinde amoksisilin uygulanmasına son verilmeli ve uygun tedavi yapılmalıdır. Uzun süreli tedavi sırasında renal, hepatik ve hematopoetik fonksiyonların periyodik olarak değerlendirilmesi tavsiye edilir.Son bir ay içinde penisilin kullanmış olan hastalarda profilaksi, başka bir antibiyotikle yapılmalıdır. Remoxil enjekte flakon, sulandırıldıktan sonra en geç bir saat içinde uygulanmalıdır. Remaxil, enjekte fakon ile birlikte gentamisin kullanımı gerektiğinde her iki ilaç ayrı enjektörlerle kullanılmalıdır. Mikotik veya bakteriyel patojenlerle süper enfeksiyon gelişmesi olasılığı sırasında akılda tutulmalıdır.Eğer süper enfeksiyon gelişirse ilaç kesilmeli ve uygun tedavi uygulanmalıdır. Hamilelikte güvenililirliği henüz saptanmamıştır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Diğer penisinlerde olduğu gibi istenmeyen reaksiyonlar alerjik reaksiyonlardır. Bu reaksiyonlar daha çok, önceden alerji, astım, alerjik rinit veya ürtiker geçirmiş bireylerde görülür. Amoksisilin kullanımına bağlı olarak şu istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir. Mide- barsak sistemi, bulantı, kusma ve diyare. Eritematöz makülohapüler döküntüler ve ürtiker, ürtiker, diğer deri döküntüleri ve serum hastalığına benzer reaksiyonlar antihistaminikler ile ve eğer gerekli ise, sistemik kortikositeroitler ile kontrol altına alınabilir. Bu tip reaksiyonları görünmesi halinde tedavinin kesilmesi gerekir.Karaciğer hafif bir SGOT artışı kaydedilmişsede bunun klinik önemi bilinmemektedir.

İlaç etkileşimleri:

Dihidroergotamin, ergotamin,sisaprid, terfenadin ve astemizolle birlikte kullanılmamalıdır. Bromokriptinle birlikte kullanımlarda dikkatli olunmalıdır.Midazolamın sedatif etkilerini güçlendirebilir.Kontraseptiflerle birlikte kullanıldığında kolestatik hepatit riskini arttırabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Remoxilin mutat günlük dozu erişkinlerde 750-1500 mg dır. Çocuklarda 8 saat ara ile bölünmüş dozlar halinde 20 mg/kg/gün. 20 kg ile üzerindeki çocuklarda erişkin dozu uygulanabilir. Ciddi enfeksiyonlarda ya da daha az duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlarda; erişkinlerde 8 saat ara ile 500 mg (2 ölçek) çocuklarda: 8 saat ara ile bölünmüş dozlar halinde 40 mg/kg/gün. Alt solunum yolu enfeksiyonlarında mutat doz erişkinlerde 8 saat ara ile 500 mg 2 ölçek çocuklarda 8 saat ara ile bölünmüş dozlar halinde 40 mg/kg/gün 20 kg veya üzerindeki çocuklarda erişkin dozu uygulanabilir.

Remoxil 250 Mg 100 Ml Süspansiyon Eşdeğerleri

Eşdeğer ürün listesi yükleniyor.

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:4.9.2015)

Remoxil 250 Mg 100 Ml Süspansiyon

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Amoksisilin Trihidrat


Barkod Numarası: 8699508280018

İlaç Fiyatı: 4,94 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş. Logosu

İbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2018 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.